Kostely a zámky v létě znovu ožijí koncerty festivalu Concentus Moraviae!

3. – 23. 6. 2014
historické sály měst jižní Moravy a Vysočiny

Mezinárodní hudební festival 13 měst Concentus Moraviae přispěje k Roku české hudby svým 19. ročníkem, který se uskuteční mezi 3. a 28. červnem 2014 v historických sálech malebných měst jižní Moravy a Vysočiny. Dramaturg Aleš Březina připravil programy 34 koncertů s podtitulem „České sny“. Vedle klasické hudby 18.–21. století nabídne letošní ročník i českou, španělskou a norskou lidovou hudbu, jazz, tango, flamenco a alternativní hudbu.

Tine Thing Helseth

Na zahajovacím koncertě zazní v podání PKF – Prague Philharmonia, pod vedením Jakuba Hrůši, Dvořákovy symfonické básně na Erbenovy balady, které doplní i recitace jejich textových předloh v podání fenomenální Soni Červené. Na projektu Requiem 2014 se vedle souborů Musica Florea a Boni Pueri pod taktovkou Marka Štryncla budou podílet s významnou dávkou improvizace také sólisté Iva Bittová a Vojtěch Dyk. K vrcholům festivalu budou patřit i koncerty prvního residenčního umělce v historii festivalu, koncertního mistra České filharmonie Josefa Špačka.

V rámci brněnského zastavení festivalu se mohou posluchači těšit na výjimečný koncert vynikající norské trumpetistky Tine Thing Helseth s varhaníkem Petrem Rajnohou v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Mendlově náměstí. Hlavním lákadlem jejich atraktivního programu je uvedení celosvětově známé skladby Petra Ebena Okna podle Marca Chagalla.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307