Kultura z pohodlí domova i dobré skutky

Květnové dny většinou lákají k procházkám po rozkvetlých loukách, nejen přírodou je ale člověk živ. Následující řádky proto směřují k událostem, které přinesou krásu do vašich domovů, pomáhají, ale také boří předsudky.

Vzhledem k současné situaci nemůže galerie fungovat off-line, a proto se přesouvá do on-line světa. Foto: Galerie Ratolest

On-line benefiční aukce Galerie Ratolest

Galerie Ratolest je benefiční projekt, jehož myšlenkou je umění(m) pomáhat, tedy prostřednictvím prodeje uměleckých děl podporovat děti, mladé lidi a celé rodiny z programů organizace Ratolest Brno. Ta už 25 let pomáhá těm, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci a neumí si s ní sami poradit. Vzhledem k současné situaci nemůže galerie fungovat off-line, a proto se přesouvá do on-line světa. Benefiční aukce obrazů, fotografií a dalších uměleckých předmětů bude probíhat od 20. do 26. května na facebookové stránce Galerie Ratolest, kde naleznete seznam dražených děl a další potřebné informace. Udělejte si radost zakoupením krásné věci a zároveň pomozte tam, kde je to potřeba!

Manuša of Cejl

Snad žádná jiná část Brna nebudí rozporuplnější emoce. Někým milován a někým zatracován. Řeč je o brněnském Cejlu, ulici křižující sociálně vyloučenou lokalitu v MČ Brno-sever. Právě zde se odehrává 15 příběhů audioprojektu Manuša of Cejl. „Manuša“ je romský výraz pro „lidé“, projekt totiž navazuje na celosvětově známý koncept Humans of New York. I brněnští tvůrci posbírali příběhy lidí různého věku s různými životními zkušenostmi. Zaposlouchejte se do mnohdy nelehkých lidských osudů a poznejte, že Cejl není jen ponurá oblast plná zastaváren, ale je plný barev, života a neprobádaných tajemství.

Vaření s Food Not Bombs

Chcete být součástí přímé pomoci lidem? I v květnu se můžete zapojit do sobotního vaření pro potřebné s iniciativou Food Not Bombs, která po celém světě zdarma rozdává veganské jídlo každému, kdo má hlad. V Brně od začátku koronakrize spolupracuje například s Kontaktním centrem Vlhká, jehož chod zajišťuje Společnost Podané ruce. Vařit můžete přijít klidně jen jednou, každá pomoc se počítá. Vše potřebné se dozvíte na facebookové stránce Food Not Bombs Brno.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307