LEDEN VE ZNAMENÍ STŘÍDMOSTI

Řada lidí má leden spojený s nákupem permanentky do posilovny a s dietou, ke které se dobrovolně přihlásili ještě v době, kdy jejich břicha plnilo cukroví, těžký bramborový salát a pečená kachna. A ti stejní lidé často bláhové novoroční předsevzetí nedodrží. Přitom se dá nový rok odstartovat úplně jinak.

Nemusíte po Silvestru najet na drastický detox nebo dietu, abyste stále ještě přecpanému tělu ulevili. Zkuste se při hubnutí nebo očistě držet rady, která funguje už od nepaměti – všeho s mírou. Vyhněte se rafinovanému cukru, omezte konzumaci nekvalitního masa a dopřejte si odpočinek od alkoholu. Místo toho vyzkoušejte třeba lahůdky z veganských bister, dejte si smoothie z čerstvé zeleniny a ovoce a pijte hodně vody. Brněnská gastroscéna vám v tomhle rozhodnutí půjde naproti.

Zastavte se třeba v příjemném podniku Forky’s, ve kterém připravují jídla pouze z rostlinných surovin. Věřte, že nemusíte být vegani nebo vegetariáni, abyste si jejich pokrmy vychutnali. Na oběd, ale i na svačinu si vyberte třeba takzvanou supermisku (superbowl), což je chutný a nutričně bohatý salát postavený na základu z quinoy. K tomu přidejte oblíbené suroviny, jako je tempeh, oříšky nebo luštěniny a přelijte zálivkou. Tadá, v ruce máte zázrak, který vás plně zasytí a zároveň dodá dobrý pocit z toho, že se o své tělo konečně dobře staráte.

Bavit vás budou i „raw“ pokrmy. Pod tímto označením si můžete představit jídla ze surovin, která byla zpracována do teploty 42° C, takže jsou stále živá – plná enzymů a vitamínů. Syrovou stravu si užijete třeba v raw veganském bistru MyKitchen, kde každý den najdete v nabídce lehce stravitelné obědy a zdravá jídla do ruky. Kromě toho si v podniku můžete pořídit i výživné a chutné potraviny na doma, jako jsou raw rostlinná mléka nebo semínkové pomazánky. Na živou stravu se specializují i restaurace Secret of raw a MyRaw Food Bar.

Opomenout nesmíme ani smoothie a čerstvé šťávy, s nimiž se v Brně roztrhl pytel. Zaskočte na ně třeba do podniku BERRY‘S juice and smoothie. Jen pozor, smoothie je spíše jídlo než pití, a to především to z ovoce, které je plné cukrů. Vybírejte si proto takové drinky, které obsahují i zeleninu.

Tak na zdraví!

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307