Léto ve městě

Znáte ten pocit, když vám přijede návštěva a své město si na procházce s nimi užíváte jako turisté? Objevujete nové věci na místech, kolem kterých denně chodíte nebo o kterých ani nevíte? A co to zkusit bez návštěvy? Pro svoji radost? Udělat si zkrátka dovolenou během víkendu a s tím nejprivátnějším ubytováním?

TIC BRNO připravuje po celý rok, a o prázdninách zvlášť, nepřeberné množství akcí pro turisty i Brňáky. Město si můžete projít pěšky s průvodcem nebo si jej projet minibusem. Úplnou novinkou tohoto léta je expozice Magister operis Anton Pilgram na Staré radnici v Brně.

 

Brno se šikmou fiálou

Když se mluví o slavných architektech spojených s Brnem, každému se vybaví Ludwig Mies van der Rohe, Bohuslav Fuchs, Adolf Loos, či Ernst Wiesner. Jen málokomu však jméno brněnského rodáka Antona Pilgrama, jehož dílo z přelomu 15. a 16. století představovalo jeden z vrcholů architektury pozdní gotiky ve střední Evropě. Dluh v podobě připomenutí Pilgramovy osobnosti a jeho realizací vyrovnává nová expozice ve věži Staré radnice v Brně, která je s vynikajícím architektem a kameníkem úzce spojena. Byl to totiž právě Pilgram, kdo navrhl a se svojí dílnou následně vytvořil jeden ze symbolů města – skvostný portál v gotických formách se slavnými pokroucenými fiálami. Chystaná expozice od architekta Martina Hrdiny a kurátora Michala Konečného je zaměřena nejen na osobu samotného Pilgrama, ale také na fascinující období „podzimu středověku“, jehož nejvýznamnějším projevem byly právě vytříbené formy pozdní gotiky. Prohlídku expozice ve věži radnice, připomínající ve druhém patře i dějiny samotné budovy, můžete zakončit výstupem na věž a vyhlídkou.

 

Brno minibusem

Také na letošní sezónu připravil TIC BRNO pro návštěvníky města z České republiky i ze zahraničí komentované vyhlídkové jízdy. A také pro Brňáky! Místní i turisté tak mají možnost poznat atraktivní místa jihomoravské metropole, která by pěšky obejít nestihli nebo na to fyzicky nestačí. V nabídce jsou dva okruhy: Brněnské vily a Brněnské hrady. Minibusová zastávka je na náměstí Svobody a minibusy z ní směr „vily“ odjíždí každý pátek, sobotu, neděli v 10.00, 13.00 a 16.00. Výjimkou je první a třetí neděle v měsíci, kdy vyráží v 10.00 a 14.00 směr „hrady“. Jízdné je 250 Kč, pro děti od 7 let, studenty, seniory, ZTP a ZTP/P 150 Kč a rodinné jízdné je 600 Kč. V ceně vstupenky je nový tištěný průvodce městem a nápoj. Všechny jízdenky, kromě rodinných, lze koupit také on-line a majitelé BRNOPASU mohou uplatnit slevu 25 %.


Brno pěškobusem

Tak jako každé léto, tak i toto je připraveno několik tematických prohlídek města s průvodci. Ta první, která proběhne ve čtvrtek 5. 7., je určena těm, kteří jsou Poprvé v Brně. Další vás provede Po stopách brněnských pivovarů (13. 7.), představí Brněnské pověsti „pro pokročilé“ (14. 7.), Stopami tří arcinávštěv se můžete vydat v neděli 15. 7., Kolonie Nový dům se vám představí v sobotu 21. 7. a na poslední červencové procházce se vydáte Po stopách Leoše Janáčka (22. 7.). V srpnové nabídce je procházka Hrnem sošným Brnem (4. 8.), Slavné vily v Masarykově čtvrti a v Pisárkách (5. 8.), Češi, Němci a Židé v Brně (11. 8.) a Secese v Brně (26. 8.). Všechny prohlídky trvají přibližně dvě hodiny, není-li uvedeno jinak, a věnovat se vám budou zkušení průvodci TIC BRNO. Vstupenky doporučujeme zakoupit v předprodeji, neboť kapacita je omezena. On-line na www.ticbrno.cz nebo v IC TO JE Brno v Panenské ulici a IC v Radnické ulici.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307