Lumír uvede Janáčkův Otčenáš

Není mnoho amatérských hudebních uskupení, která by se mohla chlubit 150letou tradicí. Brněnský pěvecký sbor Lumír oslavil stopadesátku v loňském roce. Po jubilejním koncertu v duchu velikánů české hudby letos na jaře překvapil publikum rockovými skladbami od The Beatles, The Who nebo The Mamas & The Papas.

Lumír

Pro tradiční adventní, vánoční a novoroční koncerty zalovil sbormistr Lumíru Josef Javora opět ve vodách klasické české hudby. Milovníci sborového zpěvu se tak letos můžou těšit na Otčenáš Leoše Janáčka. Tato kantáta pro tenor, smíšený sbor a harfu vznikala v letech 1901–1906 a byla věnována Ženské útulně v Brně, kterou Janáček podporoval.

Rozjímavé, neokázalé duchovní dílo přijde vhod všem, kteří se budou chtít v předvánočním shonu na chvíli zastavit a zklidnit. Příležitost k tomu budou mít v sobotu 19. prosince v kostele sv. Vavřince v Brně-Komíně a o den později v kostele sv. Jakuba Staršího ve Veverské Bítýšce. V novém roce pak Otčenáš zazní ještě v řečkovickém kostele sv. Vavřince 6. ledna. Kantátu dále doplní duchovní skladby W. A. Mozarta, A. Brucknera a dalších autorů.

Místa konání:

19. 12. 2015, kostel sv. Vavřince, Brno-Komín, 18 hodin

20. 12. 2015, kostel sv. Jakuba Staršího, Veverská Bítýška, 16 hodin

6. 1. 2016, kostel sv. Vavřince, Brno-Řečkovice, 19 hodin

 

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307