Maraton hudby Brno chystá novinky i ověřené projekty

Již popáté se během čtyř srpnových dnů centrum Brna promění v hudební metropoli. Od 13. do 16. srpna se můžete těšit na explozi originality a nadupanou směs hudebních žánrů, mezi kterými nebude chybět rock, pop, groove, taneční a romská hudba, opera, folklor, world music, klasika či hudba z muzikálů. Festival nabídne pestrou nabídku žánrů v unikátní dramaturgii, uznávané hvězdy i mladé talenty, projekty šité festivalu na míru a busking v jedinečných pokojích Kateřiny Šedé – to vše ve městě, které se jako jediné v Česku pyšní titulem Kreativní město hudby UNESCO.

Maraton hudby Brno chystá novinky i ověřené projekty

Stovky účinkujících na desítkách míst během čtyř dnů

Zahájení festivalu proběhne ve čtvrtek 13. srpna na Jakubském náměstí. Vůbec prvními interprety budou Pavel Fischer & Jakub Jedlinský, na které naváže cimbálová muzika Ivana Heráka. V dalších dnech návštěvníky festivalu čekají desítky živých vystoupení, koncertů a představení na tradičních i neobvyklých místech v centru Brna. Můžete se těšit na moderní bubenickou show Ritmo Factory, multižánrový Epoque Quartet, na rock-metalová Morčata na útěku, Moniku Načevu, Khoibu, Jana Bendiga, na sólový recitál Radka Bagára nebo večer Zdeňka Krále. Ve spolupráci s Mezinárodním hudebním festivalem Špilberk se představí VUS Ondráš s projektem Jiřího Slavíka nazvaným kRok za kRokem, folklor bude také zastoupen Tanečnou školou Šej-Haj-Hop, která svým fanouškům nabídne výuku verbunku a čardáše z Priepasného. Vydavatelství Indies ve svém programu oslaví 30 let působnosti a zavzpomíná na Jitku Šuranskou.

Oslavovat bude také smyčcové kvarteto Indigo Quartet, které ke svým 20. narozeninám přizvalo herečku Andreu Buršovou, klavíristu Zdeňka Krále a akordeonistku Kláru Veselou. Alfa pasáž bude kromě Pianoštafety hostit také nové představení z dílny Hausopery – Hra o malinu. Spolupráce s Národním divadlem Brno obohatí festival o představení Rusalka od Antonína Dvořáka a vůbec poprvé přinese společný recitál Romana a Tadeáše Hozových. Do programu přispějí i jazzmani z Hannoveru, partnerského Kreativního města hudby UNESCO. Na muzikálové scéně se představí zpěváci Aleš Slanina a Lucie Bergerová z Městského divadla Brno. Sono Centrum se během pátečního večera promění v tepající taneční parket, těšit se můžete na mejdan, který rozproudí Circus Brothers.

„V tuto chvíli máme domluveno přes třicet míst, na kterých se bude hrát. Chybět nebudou ta známá a oblíbená, jako Pianoštafeta v Alfa pasáži, Nekonečné varhany u jezuitů nebo Guest stage na nádvoří Staré radnice, ale plánujeme samozřejmě i novinky. Kromě nových pouličních pokojů od Kateřiny Šedé to bude třeba Groove nebo Muzikál stage,“ popisuje manažer festivalu David Dittrich.

 

Zpěváci na ulici – ve špajzu i v garáži

I letos budou součástí festivalu oblíbené koncerty v pouličních pokojích. „Bezuliční busking v loňském roce přinesl bytové koncerty přímo na ulici. Ve čtyřech otevřených pokojích bylo možné sledovat koncerty hudebníků a současně je přitom navštívit. Živou hudbu jste mohli sledovat z vany, manželské postele nebo od jídelního stolu v kuchyni. Letos půjdeme ještě dál a v ulicích Brna najdete doslova celý rodinný dům! V dětském pokoji odstartuje poprvé v historii Maratonu hudby Brno dětský busking a na náměstí Svobody bude stát garáž. Ve špajzu nabídneme kombinaci hudby a gurmánského zážitku,“ popisuje autorka pouličních pokojů Kateřina Šedá.

 

Na prknech, dlažbě i trávě

„Stejně jako v loňských letech, tak i letos doplňujeme v Maratonu divadelní linku naším festivalem Na prknech, dlažbě i trávě. Zacílili jsme na prezentaci brněnských umělců a divadel a program komornějšího charakteru koncipovaný pro menší skupinky diváků. Je tvořen z větší části pro dětského diváka, ale také dospělí si jistě přijdou na své,“ doplňuje k programu Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO. Festival se odehraje na Alžbětinské scéně Divadla Husa na provázku a na Moravském náměstí. Vystoupí například Divadlo Líšeň, Divadlo DNO, divadlo Druhý Pád, Mikro-teatro nebo Divadlo Polárka.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307