Mářina kuchařka

Letošní podzim dodal TIC BRNO ve spolupráci s Moravským zemským muzeem na trh opravdu originální kuchařku. Na své si v ní přijdou příznivci skladatele Leoše Janáčka, protože díky zápiskům jeho hospodyně nahlédnou do života Mistra, ale také milovníci originálních receptů, protože takové, jako jsou v této kuchařce, jen tak někde nenajdou.

Mářina kuchařka © TIC BRNO Michal Růžička

Leoš Janáček je ve světě jedničkou mezi českými operními tvůrci a řadí se mezi dvacet nejhranějších světových operních skladatelů vůbec. Kniha receptů díky dochovaným zápiskům Janáčkovy hospodyně Marie Stejskalové, která u Janáčků pracovala víc než 40 let, prozradí, na čem si tento hudební skladatel rád pochutnával, a díky jejím poznámkám k životu a dílu domácího pána také zajímavosti z Mistrova života. Nejoblíbenější Janáčkovy dezerty bylo možné během festivalu Janáček Brno 2020 ochutnat ve vybraných brněnských kavárnách a cukrárnách a vy si je nyní můžete upéct a uvařit doma.

Kuchařku doplňují fotky pokrmů na Janáčkově nádobí, abyste měli také vizuální vzor, a obrázky Venduly Chalánkové ilustrující výjevy z Janáčkovy rodiny. Knížka je k dostání v infocentrech TIC BRNO a na jeho e-shopu. A co v ní třeba najdete? Janáček měl prý ze všeho nejradši šípkové cukroví nebo palačinkový dort, a když chtěl někoho hodně uctít, poručil „nasmažit koblihů“. Ze slaného doporučujeme pikantní hovězí „roulandu“, puding z telecího nebo francouzský salát. Dobrou chuť.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307