Mendel Forum 2015 – 150 let od Mendelovy světoznámé přednášky

Centrum Mendelianum, Muzejní 1, Brno

J. G. Mendel jednoznačně zviditelňuje Brno i naši zemi na kulturní a vědecké mapě světa. Pro připomenutí 150 let od Mendelovy přednášky o pokusech s hybridy rostlin v Brně a 50 let činnosti Mendeliana připravilo Centrum Mendelianum několik akcí v rámci platformy Mendel Forum 2015. Nabízený program je připraven pro celé spektrum zájemců o JGM, jeho život, dílo, ideový odkaz a současnou vědu.

Víkend s J. G. Mendelem (6.–8. 3.) je určen široké veřejnosti, zahrnuje vernisáž výstavy Mendelovy rostliny (6. 3., 16 h.), dále program Mendelovo Brno s procházkou místy spojenými s působením JGM v historické části města Brna (7. 3., 17 h.) a inauguraci Centra Mendelianum za účasti zahraničních odborníků (8. 3., 11 h.). Weekend with J. G. Mendel (6.–8. 3.) je určen především pro odborníky a studenty a zahrnuje zejména přednášky našich i zahraničních expertů. V rámci akce vystoupí také prof. J. Klein z USA, významný znalec života a díla JGM, představena bude jeho nová kniha, dále Brno v Mendelově době, ohlasy na Mendelův objev a řada dalších zajímavostí. Týden s J. G. Mendelem (6.–12. 3.) nabízí interaktivní programy pro školy a veřejnost na téma Mendel a jeho objev, Mendel a genetická informace, Mendel, Nobel a genetické příběhy, Mendel v černé skříňce a další. Podrobný program Mendel Forum 2015 je dostupný na www.mendel-brno.cz, stejně jako bezplatná registrace na jednotlivé akce otevřená do dosažení limitního počtu účastníků.

Připojte se také k této jedinečné oslavě unikátní osobnosti, její geniální vědecké práce a vědy bez hranic! Těšíme se na vás!

http://www.mzm.cz/mendelianum/mendel-forum-2015

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307