Mezinárodní hudební festival Špilberk

16. – 21. 8. 2015
velké nádvoří hradu Špilberk

Program 16. ročníku letního hudebního festivalu pod širým nebem v areálu pověstmi opředeného hradu Špilberk je tradičně multižánrový: zahrnuje koncerty s oblíbenou klasikou i fúze vážné hudby s hudbou populární. Slavné filmové melodie zazní v podání ostravské Janáčkovy filharmonie, pořádající Filharmonie Brno se představí se dvěma klasickými koncerty: na prvním uvede pod taktovkou Kaspara Zehndera známé symfonické skladby inspirované literárními odkazy Shakespeara a Byrona, na druhém díla Mozartova a francouzských mistrů Bizeta, Debussyho a Ravela; jako sólistka v Debussyho Tancích vystoupí půvabná členka orchestru – harfistka Ivana Dohnalová.

Festival také připomene letošní kulaté jubileum Miloše Machka, a to programem pro tohoto dirigenta nadmíru příznačným – legendárními rockovými písněmi v orchestrálním aranžmá. I letos se návštěvníci mohou těšit na kinokoncerty, tedy večerní hudebně filmové projekce.

Festival se uskuteční pod záštitou Pavla Rychetského, předsedy Ústavního soudu ČR; Michala Haška, hejtmana Jihomoravského kraje; Petra Vokřála, primátora statutárního města Brna a Martina Landy, starosty městské části Brno-střed.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307