Mozartovy děti přivítají léto Májovým koncertem

30. 5. – 18. 6. 2017
Besední dům, Komenského nám. 534, Brno

Koncem tohoto měsíce se uskuteční zahajovací koncert projektu, který spojuje nadané žáky základních uměleckých škol a Filharmonii Brno. Mozartovy děti letos vstupují už do osmého ročníku.

Mozartovy děti

Ačkoliv většina programu malého festivalu nastupující generace umělců a umělkyň se odehraje až v červnu, už 30. května vystoupí smíšený sbor „mladých Mozartů“ Jihomoravského kraje spolu s filharmonickým orchestrem pod vedením dirigenta Jakuba Kleckera, sólisty a dětským sborem Kantiléna.

V červnu se bude pokračovat s dětskými sólisty, nejdříve v konceptu dopoledních výchovných koncertů a v podvečer 8. června pak v Besedním domě zazní v podání Filharmonie a mladých talentů díla velikánů klasické hudby, od Mozarta a Vivaldiho až po Edvarda Griega či Gabriela Faurého. Taktovky se ujme tentokrát Miloš Machek. Posledním bodem programu bude slavnostní koncert Mozartových dětí, Filharmonie Brno pod vedením Stanislava Vavřínka a Big Bandu ze Smetanky Zdeňka Treblíka. Repertoár se tak přesune do dvacátého století a zazní slavné jazzové či swingové melodie, muzikálové písně i jazzem ovlivněné orchestrální skladby. (zm)

www.filharmonie-brno.cz

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307