Na akce zve Hana Laudátová

V době, kdy připravuji tento text, má slovo akce zcela jiný – nový – význam. Zapomeňte na davy a tlačenice. Teď máme akce maximálně pro dva lidi. Jaké akce tedy v listopadu doporučit? On-line. Do virtuálního světa se přesouvá tradiční Noc vědců ale i festival kutilství Bastlfest.

Zábavní vědecký park VIDA! pořádá Bastlfest, festival kutilství pro celou rodinu, už popáté. V minulých ročnících sem zavítaly tisíce návštěvníků a užívaly si atmosféru plnou inspirace a nápadů. Autíčko poháněné pastičkou na myši, skleněná baňka, blikající vánoční hvězda nebo vlastnoručně sešitý plyšák – to vše si mohli účastníci sami vyrobit na loňském Bastlfestu. Letos to není možné, proto organizátoři přijali výzvu a rozhodli se nevšední atmosféru festivalu zájemcům přinést ve formě streamu. V sobotu 21. listopadu tedy můžete na webu vida.cz nebo na FB VIDA science centrum sledovat originální studio, kde si užijete nejrůznější návody i inspirativní rozhovory se zajímavými kutily. Moderátorem studia Bastlfest bude Ondřej Blaho z Dobrého rána s ČT.

Obdobný osud potkal i další oblíbenou akci – Noc vědců. Do ní se každoročně zapojují desítky institucí po celé republice. Letos se koná 27. listopadu a má téma Člověk a robot. Online program nabídne spoustu zajímavostí z oblasti robotiky i umělé inteligence. Já osobně mám velikou slabost pro robota Karla Peppera, který umí náramně roztomile vyprávět vtipy. Virtuálně vás provede Nocí vědců na Masarykově univerzitě. VIDA! připravuje také vlastní on-line program. Těšte se na návod na výrobu vlastního pohyblivého robůtka ze zubního kartáčku, záznam pitvy počítače nebo video, kde se seznámíte s tím, jak přemýšlí počítač. Pro děti VIDA! nabídne fotosoutěž doma vyrobených robůtků.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307