Na „Baroko na talíři“ zve Grand restaurant festival

Od půlky ledna se po celé republice koná osmý ročník festivalu Grand restaurant. Monumentální motto slibuje ve vybraných restauracích přímo vznešené „Baroko na talíři“. Jak takové baroko vypadá? Něco málo prozradíme, zbytek ale běžte ochutnat. Za velmi přijatelné ceny vás čekají zážitky z „vysoké gastronomické”.

Zmiňované „Baroko na talíři“ nabízí hotové umění. Nikdo vám ale nebude servírovat sochy barokních mistrů či klavírní partitury věhlasných skladatelů. Řeč je samozřejmě o umění šéfkuchařském. Baroko se totiž prosadilo i v gastronomii. Tehdejší kuchyně prý byla založená na zvěřině, čerstvých rybách, telecím, kachním či račím mase a někde dokonce byli v kurzu i hlemýždi. Mezi hlavní ingredience patřily houby, kořenová zelenina, ořechy, med, sušené ovoce nebo zázvor. A nejen tyto suroviny můžete ochutnat v netradičních kombinacích okořeněných kreativitou těch nejlepších šéfkuchařů.

V Brně se zapojí celkem osm TOP restaurací, mezi nimi i KOISHI fish & sushi restaurant. Z festivalového menu tady ochutnáte třeba pastiňákovou polévku s hruškou, šneky na víně nebo pudink ze spáleného chleba. Samozřejmostí jsou tu delikátní vína snoubená s jednotlivými pokrmy. V restauraci KONFIT můžete ochutnat grilované supreme z perličky, fazolové ragú s květákem a čokoládovou demi-glace. Restaurace Rynk pak na festivalovém menu nabídne Rynk burger, zelňačku s domácí salsicciou nebo čokoládovou ganache. Ochutnávkové menu stojí v rozmezí od 250 do 600 korun.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307