Na cestu kolem světa v Brně zve Lenka Němcová

Je to rok, co žijeme spíš doma a v on-line prostoru než kdekoli jinde. 12. 3. byl vyhlášen první nouzový stav. Vím to přesně, protože ten den namaloval David Cajthaml obrázek s kotětem a mnichem, který mi teď visí doma na zdi. Byl to rok improvizace, co se každodenního života týče, nevyjímaje trávení volného času. Brno ale naštěstí nabízí mnoho kratochvílí, kterými si lze i takovýto čas zpestřit.

Pokud nás zatím nepustí do interiérů, snad bude v březnu alespoň přibývat venkovních akcí jakými byly v únoru Fanfáry NdBrass pro zdraví od Národního divadla Brno nebo vystoupení souboru Le Cabaret Nomade ve výloze Café Tungsram. Foto: Café Tungsram

Díky brněnské gastronomické scéně je například možné absolvovat cestu kolem světa, aniž bychom z naší milé moravské metropole vytáhli paty. V nabídce je kuchyně arabská, italská, indická, japonská, mexická, norská, ruská, řecká, thajská, vietnamská... Takovou cestu kolem světa tak lze prostřednictvím jídla realizovat i během jediného víkendu. Něco si můžete uvařit sami, něco objednat s dovozem domů a pro něco si skočit do některého z otevřených okének. Co třeba v sobotu anglická snídaně, na oběd italská pizza (a víno) a na večeři mexické burrito? Nedělní snídaně by mohla být o francouzských palačinkách, na oběd nudle Pad Thai a víkend můžete zakončit třeba pravým ruským borščem? Nebo raději japonské sushi, vietnamské Bún bò Nam Bộ, norskou rybu, indické kuře Tandoori, egyptské koshari? Brno má zkrátka všehochuť.

A po dobrém jídle? Dobrá procházka! Pokud už vám po roce docházejí nápady, kam se jít projít, doporučuji hledat inspiraci na portálu GOtoBRNO.cz (najdete tu mimo jiné i gastronomického průvodce Gourmet Brno se seznamem otevřených okének). Zkuste si třeba projít město jako turista po základním poznávacím okruhu a prozkoumat top brněnské cíle. Je to zábava pro singl, pár, skupinu přátel i rodinu. S portálem můžete poznávat i brněnské sochy, architekturu, naučné stezky, zeleň, přehradu, známé brněnské osobnosti atd. Můžete si zde taky stáhnout průvodce do kapsy a projít s ním například kolonii Nový dům, geostezku, brněnské chrámy nebo navštívit brněnské vyhlídky. Nabídka procházek je totiž v Brně stejně pestrá jako ta gastronomická!

No a kultura… Ve chvíli, kdy píšu tyto řádky, věřím, že už v březnu nebude jen on-line. Že pokud nás nepustí do interiérů, bude alespoň přibývat venkovních akcí jakými byly v únoru Fanfáry NdBrass pro zdraví od Národního divadla Brno nebo vystoupení souboru Le Cabaret Nomade ve výloze Café Tungsram. Protože, řekněme si otevřeně, naživo je naživo a i pro introverty je ten rok už trošku moc…

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307