Na Divadelní svět Brno zve Karel Littera

Od 12. do 17. května se příznivci divadla mohou těšit na jedinečnou kulturní událost, mezinárodní festival Divadelní svět Brno. V jeho programu je letos významnou měrou zastoupen i tanec a pohybové divadlo.

Lidská tragikomedie. Foto: archiv Divadelního světa

Rád bych vás pozval na představení, která by rozhodně neměla uniknout vaší pozornosti. Německé Theater Bremen v Brně 16. května představí jednu ze svých nejnovějších inscenací propojující tanec a divadlo – Zlaté srdce. Toto představení doplňuje živý hudební doprovod okouzlující multiinstrumentalistky Maartje Teussink.

Také Laterna magika přiveze svůj nejnovější pohybový projekt Cube (15. května), jenž využívá nové vizuální prostředky v propojení s moderním tancem. Komornějším tanečním představením jsou Lešanské jesličky (14. května) Lenky Vagnerové, které vznikly za dramaturgické spolupráce Vladimíra Javorského na motivy uhrančivých veršů Františka Hrubína.

Pozoruhodným projektem je rovněž inscenace Constellations I. (17. května) tanečního souboru Spitfire Company a Orchestru Berg. Skutečným vrcholem festivalu bude inscenace Horses in the Sky (16. a 17. května) izraelského souboru Kibbutz Contemporary Dance Company. Představení je syntézou odvážného, energického a promyšleného  choreogra- fického rukopisu proslulého  Ramiho Be‘era a skvěle využitých možností pohybu lidského těla. Nenechte si ujít šanci vidět dechberoucí taneční inscenace předních českých i světových choreografů. Pro fanoušky současného tance je návštěva Divadelního světa povinností!

Karel Littera dramaturg baletu Národního  divadla  Brno

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307