Na Dušičky se rozsvítí Kostnice u sv. Jakuba a Kapucínská hrobka

Přelom října a listopadu je každoročně ve znamení Dušiček a Halloweenu. Halloween se v Česku zabydlel poměrně nedávno, daleko větší tradici má svátek Všech svatých a Památka zesnulých, lidově nazývaná Dušičky.

Kostnice u sv. Jakuba foto: Michal Růžička, TICmB

Tu pravou „dušičkovou“ atmosféru v Brně navodí speciální prohlídky, které připravilo Turistické informační centrum města Brna ve spolupráci s Kapucínskou hrobkou. Mimořádné večerní prohlídky dvou podzemních prostor – Kostnice u sv. Jakuba a Kapucínské hrobky – slibují silný zážitek. Kostnice u sv. Jakuba je totiž druhou největší kostnicí v Evropě a je v ní uloženo více než padesát tisíc kosterních pozůstatků. Kapucínská hrobka pak uchovává, díky spojení speciálního systému ventilace a geologického složení horniny v podloží kostela, přirozeně mumifikovaná těla zemřelých i výjimečně velké množství dřevěných rakví z 18. století.

Komentované prohlídky obou tajemných prostor se uskuteční 5. listopadu. Zážitek z návštěvy Kostnice u sv. Jakuba ještě umocní působivá hudba skladatele Miloše Štědroně, vytvořená speciálně pro toto místo. Na cestu po obou místech budou také svítit stovky svíček.

Prohlídky se budou konat od 19 do 22 hodin, vždy po 30 minutách. Pro velký zájem je doporučena rezervace na: kostnice@ticbrno.cz a www.hrobka.kapucini.cz.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307