Na Jarní slavnost zve Helena Peřinová

Země se probouzí po zimě. Zemědělský koloběh znovu roztáčí svá kola. Šlápněte s námi do jeho pedálů na Jarní slavnosti. Tradiční akci nejen pro rodiny s dětmi chystáme v Otevřené zahradě.

Na Jarní slavnost zve Helena Peřinová

Přestože astronomické jaro už je v plném proudu a zahradníci pracovali pilně i přes zimu, teď v dubnu začíná to nejhezčí období pro pobyt na zahradě. Duben je měsícem setby a sázení. A zatímco v březnu se záhony po zimě ještě prohřívají, v dubnu už se do nich dá vysévat třeba zelenina. Ideální doba nastává také pro výsev aromatických bylin – ať už do záhonů nebo do květináčů. O zasazení se hlásí třeba oregano, tymián, levandule, šalvěj nebo máta.

Sázení bylinek ostatně bude součástí bohatého programu naší Jarní slavnosti. Každý malý i velký pěstitel si od nás domů odnese zasazenou bylinku v malém květináči spolu s radou, jak o ni pečovat. Společně s dětmi budeme vyrábět také semínkovou bombu (nemějte strach, bude to bezpečné).

Těšte se i na lidovou harmonikářku Terezu Škrhákovou nebo na velkou jarní šifrovačku a  hrátky pro nejmenší děti. Na jarních trzích nakoupíte lokální potraviny, zahradnické pomůcky, bylinky nebo hračky a výrobky ze dřeva. Hlavně si ale užijete atmosféru zahrady v tom nejkrásnějším období v roce. V době, kdy je půda čerstvě probuzená po zimě, kdy jsou stromy v rozpuku, ptáci cvrlikají, včely bzučí a pilně přelétávají z květu na květ, a kdy všechno kolem voní novou nadějí. Těšíme se na vás mezi rozkvetlými tulipány na Údolní 23. dubna od 11 do 17 hodin.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307