Na koncert zve Diana Tuyet-Lan Kosinová

Dovolte, abych vás pozvala na první samostatný koncert izraelské zpěvačky Achinoam Nini, známé jako Noa. Uskuteční se 6. února v brněnském Janáčkově divadle. U nás se Noa objevila poprvé na Colours of Ostrava v roce 2005, ale do širšího povědomí se nesmazatelně zapsala, když zpívala Ave Maria na pohřbu Svatého otce Jana Pavla II. Za ruku ji tehdy vedli Lou Reed a Alanis Morissette.

Známé jsou v jejím podání ústřední písně z filmů Johanka z Arku režiséra Luca Bessona a Život je krásný Roberta Benigniho. Ve světě Noa patří k velmi ceněným osobnostem a vystupovala se Steviem Wonderem, Andreou Bocellim, Brucem Springsteenem či Stingem. Židovská zpěvačka, klavíristka a kytaristka, která se narodila v Jemenu, usiluje také o porozumění s arabským světem. Kromě hudebního talentu má Noa smysl pro filantropii a podporu charitativních projektů. A právě proto se benefičním partnerem jejího vystoupení stala Diecézní charita Brno, díky které se ročně dostane pomoc k padesáti pěti tisícům potřebných lidí. To zajišťuje přes tisíc pracovníků a čtrnáct tisíc dobrovolníků.

Kolega dramaturg Filip Habrman myslí i na diváky. „Chceme přilákat a oslovit také spektrum diváků, kteří by na klasický repertoár a programovou nabídku, jakou je opera, balet nebo činohra, nepřišli. Zároveň jde v tomto případě částečně i o dobročinný projekt, kdy si diváci mohou odnášet kromě hudebních zážitků ještě i dobrý pocit,“ vysvětluje.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307