Na koncert zve Jan Špaček

Prosincem vždy kulminuje první polovina sezóny a Brno má v posledních letech značné množství špičkových koncertů a představení srovnatelných s kteroukoliv metropolí světa. Spojíme-li tyto dvě skutečnosti dohromady, vyjde nám, že by byla věčná škoda zůstávat o prosincových večerech doma. Přitom zdaleka nejde pouze o koledy, Rybovy vánoční mše a další balast, který do adventu vesměs nepatří a jeho ztišenou duchovní atmosféru ničí.

Filharmonii Brno se na dva večery, a to 8. a 9. prosince, podařilo získat šamanský rituální multimediální violoncellový koncert současného čínského skladatele Tana Duna v provedení Matthewa Barleyho pod taktovkou nevšedně charismatického dirigenta Alana Buribajeva. Pokud na někoho jde z těchto slov strach, dozajista vezme zavděk Musorgského Kartinkami po přestávce, které patří k nejoblíbenějším skladbám brněnského orchestru a pod Buribajevovou taktovkou budou dozajista mimořádným a patřičně třeskutým zážitkem.

Na dva večery, 19. a 20. prosince, se po dvou letech do Brna vrací také Radokova koprodukční inscenace Janáčkovy Věci Makropulos. Tyto návraty zřejmě nebudou časté. Je to jeden z nejpůsobivěji podaných brněnských Janáčků za poslední léta, v hlavní roli nově s Annalenou Persson.

Jako vášnivý hudební amatér a jeden ze sbormistrů mužského pěveckého sboru Láska opravdivá bych si dovolil pozvat hned na dvě akce. Na neděli 4. prosince od 19.30 jako součást hudebních nešporů v Červeném kostele připravuje kolega sbormistr Jaroslav Černocký večer duchovní hudby ruského pravoslaví dvou kontrastních autorů a období – N. P. Dileckého (1630–1680) a Sergeje Z. Trubačova (1919–1995). O týden později v neděli 11. prosince jsme pozvaní do Besedního domu na koncertní oslavy 85 let akademického pěveckého sdružení Moravan, ve spojení s nímž zazní vrcholná a zřídka prováděná sborová díla L. Janáčka, Josefa B. Foerstera a B. Smetany.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307