Na koncerty zve Boris Klepal

Únorové tipy pro Brno začínají v Praze – čili Fóru pro architekturu a média na nádvoří mezi Pražákovým palácem a Besedním do¬mem. V neděli 14. 2. se zde zastaví průb재ný festival Itch My Ha Ha Ha a představí sdružení Mikomikona a Radioda.

Na koncerty zve Boris Klepal

Pokud nepatříte mezi příznivce experimen¬tování se zvukem, obrazem i hlukem, věnuj¬te pozornost také dalším akcím festivalu. V březnu přiveze i legendu elektronické hudby Cabaret Voltaire. Kytarista Adrian Belew odehraje 17. 2. v Sono Centru svůj první brněnský koncert. Belewa objevil Frank Zappa, slyšet jej můžete na dvojalbu Sheik Yerbouti a vidět ve filmu Baby Snakes. Hrál s Talking Heads, King Crimson, vedl ka¬pelu Davidu Bowiemu. Kromě toho se věno¬val i sólové kariéře, v Brně vystoupí se svým Power Triem. Setkání s osobností takového formátu je ale pozoruhodné v jakékoliv formě. I kdyby jen žonglovala s míčky jako na koncertním videu Home of the Brave od Laurie Anderson.

Pozornost si 25. 2. zaslouží také koncert Filharmonie Brno s houslistkou Alinou Pogostkinou. Rezidenční sólistka orchestru pro tuto sezónu se již úspěšně představila na Nový rok, její interpretace houslového koncertu Petra Iljiče Čajkovského sklidila v Janáčkově divadle zasloužený ohlas. V ko¬mornějším prostředí Besedního domu se posune blíže k dnešku, na programu je kon¬cert pro housle a smyčcový orchestr Vzdále¬né světlo současného lotyšského skladatele Pēterise Vaskse. Pogostkina skladbu nato¬čila i na CD, dirigent nahrávky Juha Kangas bude řídit také brněnský koncert.

Boris Klepal
hudební publicista

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307