Na koncerty zve Zdeněk Král

Asi nejvýraznější a nejvíce navštívenou akcí v měsíci březnu bude koncert amerického jazzového zpěváka Gregory Portera. Ano, to je ten v té zvláštní čepici, kterou nikdy nesundává.

Foto: archív Glena Hansarda

Jeho hlas, ve kterém se mísí vlivy jazzu, funku, soulu i gospelu, si podmaní kdekoho. Gregory Porter slibuje příjemnou, pozitivní energii, nic mimo chápání a hudební erudici středně vyzrálého posluchače. Prostě se mu povedlo něco, co se podaří málokomu – oslovit masy jen svou vlastní energií, svým charismatickým hudebním projevem, svou bytostí, oproštěnou od jakékoli kalkulace, marketingových frází i masívní reklamy.

Neméně zajímavý bude koncert irského písničkáře, brněnskému publiku již dobře známého, Glena Hansarda. Když jsem Glena před pár lety potkal v Českém Krumlově, připadal mi jako někdo, kdo se učí českou historii z výletů na hrady a zámky. Do Sona si kromě kapely přizval i hráče na smyčcové nástroje a dechy.

Třetí fajn akcí bude představení Nekorektní skeče v Divadle Bolka Polívky. Tady si trochu přihřívám vlastní „polívku“, neboť v tomto představení sám účinkuji. Kromě mě ještě lidé, kteří myslím dostatečně zajišťují míru zábavy: Lukáš Pavlásek, Josef Polášek a Jakub Žáček.

A koho by zajímala má osobní tvorba, najde na mých stránkách např. informace o nedávno vydaném klavírním sólovém albu NAHA, což jsou milostné instrumentální klavírní písně nahrané v již výše zmiňovaném Sonu.

Zdeněk Král
Hudební skladatel
www.zdenek-kral.cz

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307