Na MAČ zve Adam Kvasnička

Slavného španělského surrealistu Fernanda Arrabala, autory historických próz, detektivek či grafických románů představí letošní, už sedmnáctý, Měsíc autorského čtení. Zprvu jednorázové gesto pro kamarády a jejich kamarády v brněnském Kabinetu múz postupně nabobtnalo v monstrum o 310 večerech ve čtyřech zemích a pěti městech.

V červenci otevřete ledničku a vyskočí na vás Měsíc autorského čtení. Je to tak a nedá se s tím nic dělat. Největší středoevropský literární festival, který má kořeny v Brně, je prostě událost, kterou nemůže nikdo pominout. Z brněnské, v zásadě lokální akce se podařilo vytvořit událost, která hýbe regionem. Brno, Ostravu, Košice, Lvov a Wroclaw budou během 31 prázdninových dní brázdit literáti, někteří kultivovaně s patřičnou důstojností, druzí jako urvaní z řetízkáče. Nesměle budou obracet stránky rukopisů a vydaných knih, občas usrknou vody nebo piva a nesměle se poškrábou za uchem, aby bylo jasno, že nejsou žádnými profesionálními předčítači, ale těmi, kdo to „jen“ napsali. 

Měsíc autorského čtení přivítá ve zmíně¬ných středoevropských městech (ano, těch druhých a třetích, žádná metropole) 62 spisovatelů ze Španělska, Polska, Česka, Slovenska a Ukrajiny. Ti ze San Sebastianu, Madridu, Barcelony či Alicante jsou hlavními hosty a pozornost se bude přirozeně upínat k nim. 

Kompletní program MAČe najdete na webových stránkách www.autorskecteni.cz, kde můžete celý festival, nejste-li zrovna místní, sledovat také online. 

Hasta la vista!

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307