Na výstavu zve Antonín Zezula

Aukční dům Zezula působí v Brně už 15 let a je nejstarší a největší institucí svého druhu ve městě. Rád bych pozval zájemce o umění všeho druhu na předaukční výstavu, která se koná od 1. do 7. dubna v secesní vile na ulici Hlinky, kde aukční dům sídlí.

Na výstavu zve Antonín Zezula

Málokdo ví, že tady bývají na takto omezený čas před vydražením ke zhlédnutí často velmi zajímavá díla, jež posléze skončí v soukromých sbírkách a už je mnohdy není možné znovu spatřit. V nabídce máme tentokrát několik položek, které potěší brněnské patrioty. Jedná se o tři výjimečné pohledy na Brno z poloviny 19. století, které pravděpodobně vytvořil brněnský rodák a nejznámější malíř brněnských vedut Franz Richter. Dalším takovým kusem je malba galerijní kvality Bohumíra Matala s názvem Deštníkář. K vidění budou také grafiky, obrazy, počínaje starými mistry až k domácí moderní či současné malbě, užité umění, šperky či historické zbraně.

Jednou z největších rarit, kterou se nám podařilo pro aukci získat, je obraz z poloviny 17. století od Davida II Tenierse zobrazující výjev z alchymistické dílny, jehož varianta se nachází v Museo del Prado v Madridu. Vyvolávací ceny se tentokrát pohybují od 400 korun do 380 tisíc. Výstava je veřejně přístupná a vstup je samozřejmě zdarma. To samé platí u aukce, která se uskuteční v sobotu 8. dubna od 10 hodin. Pokud tedy chcete zažít atmosféru ve dražebním sále, kdy často nastávají dramatické chvíle u nečekaných položek, neváhejte a přijďte se alespoň podívat, jak trh s uměním funguje.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307