NA VÝSTAVU ZVE BARBORA TICHÁ

Únorové počasí ještě nepřeje delším pobytům venku. Vlezlý chlad vyloženě vybízí zalézt do peřin a šetřit síly na nadcházející jaro a hlavně léto. Ovšem není od věci se před posledními záchvěvy zimy schovat například do galerie a nechat na sebe působit trochu toho tepla umění a tříbit si cit a duši.

NA VÝSTAVU ZVE BARBORA TICHÁ

Jednou z prvních výstav, kterou nejkratší měsíc v roce nabídne, je ta v Domě pánů z Kunštátu, věnující se práci již nežijícího brněnského uměloué tvorbu představitele poválečného abstraktního umění a také poukázat na vliv jeho díla na současné – především brněnské – umělce. Autoři výstavy proto oslovili několik tvůrců, kteří pomocí videozáznamů, nebo sami fyzicky představují vlastní dílo ovlivněné postupy Chatrného či svým způsobem a jeho dílo odkazují. Vernisáž celého projektu proběhne v Domě pánů z Kunštátu v úterý 6. února v 18 hodin.

Pokud ovšem chcete začít s kulturní únorovou obrodou pořádně a s větší pompou, vyrazte do Domu pánů z Kunštátu 8. února, kdy galerie oficiálně oslaví svých 60 let, a to prohlídkou jindy nepřístupných prostor, kde tvoří umělci v rámci rezidenčního programu Brno Artists in Residence. A jak již název celé akce Od Trojky až na půdu vyzývá, můžete si na rozehřátí dát ve zmiňované Kavárně Trojka šálek teplého, například povzbuzujícího, kofeinového, nápoje. Prohlídka pak začíná s úderem 17. hodiny. Ideální propojení těla a duše vhodné pro zimní dny a ještě shodit přebytečná kila z Vánoc nabízí FAIT GALLERY. Nadále pokračuje ve svých pravidelných lekcích jógy přímo ve výstavních prostorách a zároveň také přináší nové výstavy. Na adrese Ve Vaňkovce 2, kde celá galerie sídlí, proběhnou ve středu 21. února v 19 hodin hned tři vernisáže najednou. Své dílo zde představí symbolistický malíř Jan Merta ve výstavě nezvané Návrat. Společná výstava fotografů Radka Brousila a Petera Pukluse s názvem Stupid pak přinese pohled na svět mladých, úspěšných, ale také trochu nejistých mužů. Poslední z vernisáží je ta k výstavě na pokračování Přítelkyně Luny: Hostina mladé české umělkyně a absolventky UMPRUM Ateliéru sochařství Tatiany Nikuliny. Výstava nebude pouze statickou podívanou, součástí díla se stávají náštěvníci sami.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307