Na výstavu zve Jana Hloušková

Ráda bych vás pozvala do Galerie Valchařská, která už třetí rok sídlí v prostorách Tiskárny Helbich. V přízemí hučí tiskařské stroje a v prvním patře, kde jsou kanceláře, je zrovna k vidění projekt fotografa Evžena Sobka 20.

Koncept galerie určila právě tiskárna, kde se setkává celá řada lidí – umělci, grafici, kurátoři a v neposlední řadě také tiskaři, kteří společně řeší, jak budou vypadat katalogy a knihy. Právě tato setkání přivedla Roberta Helbicha k myšlence uspořádat několikrát do roka ve foyer výstavu doprovázenou knihou.

Kurátorem galerie je Lukáš Bártl, který dává prostor studentům a jednou za rok etablovaným umělcům. Pro zimní sezónu vybral brněnského fotografa Evžena Sobka a jeho nejnovější projekt 20. „Nejde o to zachytit vše a podat obraz úplný, jde o zachycení pečlivě vybraných akcí, respektive jednotlivých obrazů z nich.“ To jsou slova Lukáše Bártla.

Evžen Sobek se po 20 letech vrátil na Hlučínsko a do Dolního Benešova, aby znovu zaznamenal proměny tohoto svérázného kraje. Jak se změnil on sám a jak zapomenutý region, reflektuje výstava doplněná o nenápadnou publikaci. Kniha Evžen Sobek 20 má formát A3, kroužkovou vazbu a dírku nahoře. Je to vlastně 2v1, soukromá instalace výstavy-knihy, ke které potřebujete dva hřebíky, vodováhu (návod jako z IKEA) a projekt Evžen Sobek 20 si můžete v klidu prohlížet doma v obýváku.

Nevěříte? Tak se zastavte! Akorát se připravte na to, že budete muset zvonit, ale nebojte se, stačí, když řeknete: „Ahoj, můžu na výstavu?”

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307