Na výstavy zve Barbara Jung

Letošní přelom léta a začátek školního roku se mi zdá neskutečně napínavý. Nejenže hrozí další vlna nošení roušek na veřejnosti, ale hlavně je na období podzimu přetlak kulturních akcí. Koncerty, výstavy i festivaly, které měly proběhnout na jaře, byly odloženy a my všichni kulturychtiví je teď máme stihnout navštívit a vstřebat.

Na výstavy zve Barbara Jung

Ráda bych vás pozvala na několik nadcházejících události, které se v září konají. První v pořadí je Open Studios 11.–12. 9., akce s již dlouholetou tradicí, kvůli letošní jarní krizi ve zmenšeném měřítku. V pátek a sobotu se otevřou ateliéry umělců seskupených v různých klastrech po celém Brně. V konkrétní časy budou probíhat prezentace umělců v jejich ateliérech a každý večer bude zakončen hudbou s DJ’s, např. v areálu VUT na Kraví hoře, na Rybářské ulici v Bastl Instruments nebo v kulturním centru Bio Sibiř v Husovicích. Příležitost popovídat si s umělci přímo v epicentru jejich tvorby je nezapomenutelná a velmi inspirativní.

Druhou událostí je festival Brno Design Days 17.–20. 9., který se letos koná v novém kreativním hubu KUMST na Údolní 19. Letos to bude pátý ročník. Nepředstavujte si veletržní typ festivalu. Jedná se totiž o jedinečný formát edukativního charakteru, který spojuje profesionály napříč obory a zároveň zve lidi z široké veřejnosti, aby nahlédli do zákulisí tvorby významných osobností ve světě designu, architektury, výtvarného umění a jiných odvětví nejen s designem spojených. Kromě přednášek a workshopů s odborníky jsou na programu módní přehlídky, ranní jóga, výstava studentských prací a design shop, který ukáže současnou tvorbu předních českých designérů. Jednou z nich je například Lucie Koldová.

Opravdu moc se těším na výstavu Brno předměstí Vídně, kterou jsem ještě, určitě jako jedna z mála, nestihla navštívit. Dnes, kdy pro vás pozvánku sepisuji, je den, kdy se odhaluje pomník věnovaný architektu Adolfu Loosovi na Kounicově ulici. Autory jsou architekt Jaroslav Sedlák a umělec Oldřich Morys. Jediné, co prozradím, je beton. Závěrečným tipem je projekt HUMAIN, jednodenní konference a platforma otevírající, sdružující, propojující témata a odborníky z oblastí umělé inteligence, umění, designu a humanitních věd.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307