Na výstavy zve Barbora Javorová

Přesouváme. Prodlužujeme. Streamujeme. Točíme a fotíme. Sdílíme. Připravujeme, vyhlížíme. Improvizujeme. Nikdy toho nenecháme. Jaro 2021 bude v Brně zase krásné a kulturně bohaté. Až se skutečně všechna naše muzea a galerie otevřou, bude to posvátná chvíle. Takové chvíle se od nepaměti slavily, například poutěmi. I já se na ni vydám.

„Kačina“ – dřevořezba, oblast Jihozápad. Foto: MZM

Svoji pouť za brněnskou kulturou zahájím v Technickém muzeu. I v době lockdownu u nich bylo pořád co sledovat. Letošní slavné přistání na Marsu si občas pro radost prohlédnu znovu a těším se a věřím, že ještě stihnu výstavu Vlněná elegance první republiky: Tvorba brněnských textilek mezi lety 1918 až 1939. V těchto slavných letech působilo v Brně více jak čtyřicet podniků, elegance provedení a vysoká krejčovina jejich produktů byla v té době proslulá.

I v Moravské galerii mě vždy dokážou zaujmout. Teď nedávno to byla performance z Atria Pražákova paláce a určitě se půjdu podívat do Jurkovičovy vily na duo Herrmann & Coufal. Tito mladí designéři se údajně chystají „zahrát si na Jurkoviče“ a navrhnout do těchto prostor objekty denní potřeby a dokonce to naučit i nás, návštěvníky. Tak to se tedy opravdu těším. V Muzeu romské kultury je již připravena výstava Otisk cest. Fotografie Claude a Marie-José Carret. Už úvodní fotografie vypadá velmi lákavě, má se jednat o deníky života romských rodin z pohledu tradic, řemesel i běžného života. Manželé Carretovi své fotografie pořizovali mezi Romy celé Evropy v průběhu třiceti let. A tak postupně projdu celé Brno. U hvězdárny prý k modelu Země a Měsíce přibude Mars, nakouknu do zoo, zda zvířata prospívají a zda jim aspoň trochu pomohly obědy, na které je Brňané v těžkých dobách pozvali, a skončím jak jinak než v Anthroposu. Moravské zemské muzeum tu především pro rodiny s dětmi připravilo výstavu, která hravě skloubí poznání i zábavu. Představí historii, kulturu i obyčejný život původních obyvatel Severní Ameriky – od Arktidy přes Velké pláně a prérie až po jihozápad.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307