NA VÝSTAVY ZVE MIROSLAV JIŘELE

Mnoho galerií i experimentálních výstavních prostor zahájilo svůj letní režim, takže toho, co je a bude v létě v Brně k vidění, není mnoho. I tak se ale místa, kam zajít za uměním, najdou.

NA VÝSTAVY ZVE MIROSLAV JIŘELE

Stálý program i v tuto dobu jistí státní instituce jako Moravská galerie v Brně, která hostí v prostorách Jurkovičovy vily výstavu světově proslulé designérky a sochařky Evy Eisler a sochaře Petra Demka. Ti v kontrastu s ornamentální architekturou i interiérem tohoto jedinečného prostoru zde představují svá minimalistická díla. Jestli je v Brně ještě někdo, kdo neviděl stálou expozici Moravské galerie Art is Here, která představuje sbírku významného teoretika a umělce Jiřího Valocha, tak to má povinně místo koupáku. Sbírka dokumentuje hlavní proudy výtvarného umění druhé poloviny 20. století i s mezinárodními přesahy a je pro mne stále tím nejlepším, co je možné v Brně navštívit kdykoliv.

Dům umění začátkem června zahájil výstavu ve veřejném prostoru Brno Art Open, brněnské veřejnosti známou pod dřívějším názvem Sochy v ulicích. Přehlídka probíhá na čtrnácti místech v centru Brna a k vidění jsou práce a instalace současných evropských tvůrců pod vedením kurátorského kolektivu Café Utopia.

Do poloviny srpna je možné také navštívit brněnskou FAIT GALLERY. Sám jsem výstavy ještě neviděl, ale neváhám vás do těchto industriálních prostor pozvat. Navštívit tu můžete výstavy hned tři. Práce na budoucnosti, kde vystavuje Pavla Sceranková a Dušan Zahoranský, připravil kurátor Václav Janoščík. Pozornost určitě přitáhnou velkoformátové malby a objekty Igora Hosnedla pod názvem Smaragdový sirup Sadu slibů i výstava Šárky Koudelové. Společnost Ryanair začala nabízet přímé lety Brno–Berlín a zpět od tříset korun českých, takže pokud jste Brno již prošli, doporučím udělat si výlet. A zamíříte-li náhodou do Berlína, tak můžete kromě běžné galerijní scény nahlédnout i ke sběratelům domů, a to v unikátní budově protileteckého krytu z 2. světové války, kde bydlí i vystavují svoji sbírku současného umění manželé Borosovi (Boros Sammlung). A každou sobotu vás pak ve svém domě přivítá paní Erika Hoffmann a budete mít možnost prohlédnout si sbírku, kterou spoluvytvářela se svým manželem (Hoffmann Sammlung). Obě místa jsou přístupná pouze po předchozí rezervaci. A Vídeň je jen hodinu cesty!

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307