NA VÝSTAVY ZVE ONDŘEJ NAVRÁTIL

Za okny se sluní duben coby příslib stejně naladěného května. Láká to spíše k orosenému poháru na zahrádku či za město.. co nám teď mohou nabídnout umělým světlem ozářené jeskyně umění? Leccos zajímavého.

NA VÝSTAVY ZVE ONDŘEJ NAVRÁTIL

Začněme v OFF/FORMATu na horním konci ulice Gorkého. Sochař Rudolf Samohejl galerii přetvořil do bytové zóny, která však spíše než lenošení těla nabízí aktivitu ducha, zamyšlení nad vztahem všech a všeho, co se v ní potkává. Tedy domácího vybavení a spotřebičů, architektonických slupek a nás, lidí. 23. května se pak připravte na dobrou malbu. Z Ostravy ji přiveze Vojtěch Kovařík, toho času ještě student tamní Fakulty umění. Rozměrná plátna titánských zápasníků a mytických gerojů ukazují cit pro malířské nástroje, stylizovanou formu i humor.

A u zápasů ještě zůstaneme, ovšem méně hravých. Thrillerový titul Rozhněvaná planeta 2: Operace pokračuje i v milostném máji připomíná, že současnost je prorostlá metastázemi bujícího hněvu. S obavou sledujeme či ignorujeme jeho lokální výbuchy, balancujeme na hraně globálního střetu, prodíráme se lesem geopolitických, interkulturních, sociálních či ekologických konfliktů. V Domě pánů z Kunštátu na ně můžete nahlédnout kritickou a kosmopolitní optikou devatenácti zahraničních a domácích umělců pod kurátorským vedením dvou Milanů (Kreuzzigera a Mikuláštíka).

Cítíte se již vyčerpáni? Osvěžte se v podnicích pod korunami stromů na třídě Kapitána Jaroše a zaskočte si do Strom Art Gallery. Svět není jen místem konfliktů, ale také železných stromů, obřích hub a kamenných aut, groteskních vztahů, příměstských chodců a drobného lidového kořistnictví. Brněnský sochař Tomáš Hlavenka v kraji lišky Bystroušky již déle ohledává folklórní rozhraní přírody a kultury. Teplý den pak může uzavřít jedině Severský blok, cyklus výstav Galerie Klubovna na Francouzské. Její kurátoři po polských či izraelský autorech přiváží Finy, Estonce a Litevce, nepropásněme tedy příležitost nahlédnout pod jejich pokličky a poklice. Do 17. května je zde Riina Palmqvist, která se prostřednictvím svých videí a instalací zabývá marketingovými instruktážemi, jak snadno a rychle změnit svou identitu a stát se lepšími, čili popřít sebe sama.

PS: Za avizované počasí neručím, za to ostatní ano.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307