NA VÝSTAVY ZVE PAVLA KOSAŘ

Brněnský Dům umění už koncem září zahájil velkou retrospektivní výstavu Jana Steklíka, který bohužel loni v listopadu zemřel. Naposledy jsme měli příležitost vidět některá z jeho děl v blanenské galerii, nicméně v Domě umění jde o jeho první velkou retrospektivní výstavu.

NA VÝSTAVY ZVE PAVLA KOSAŘ

Jan Steklík patřil mezi zásadní postavy českého umění 2. poloviny 20. století. Spolu s Karlem Neprašem v roce 1963 založil pražský spolek Křížovnická škola čistého humoru bez vtipu a ihned se sami zvolili za jeho ředitele. Na výstavě se můžete seznámit s celou šíří jeho tvorby od informelních začátků přes konceptuální práce spojené s brněnskou skupinou okolo Jiřího Valocha až po akce v krajině. Pro Steklíka je typická jemná poetika, práce s papírem a humor. Výstava trvá do 18. listopadu.

Když už budete v Domě umění, určitě nevynechejte výstavu Monogramisty T. D., kterou připravila kurátorka Marika Svobodová. Výstava s názvem Migrant představuje nejnovější práce. Jde o instalaci vytvořenou přímo pro jeden z jejich prostorů, Galerii Jaroslava Krále (k vidění do 18. února).

Do FAIT GALLERY můžete 17. října zavítat na sdruženou vernisáž hned několika výstav. Na tento večer je totiž plánováno otevření tří výstavních projektů od tří kurátorů a tří umělců. Miroslav Ambroz je kurátorem výstavy malíře Vladimíra Kokolii. Tomu zrovna v září skončila velmi úspěšná výstava v anglickém Birminghamu, které se dostalo pozitivního přijetí i v anglickém deníku The Guardian. Jiří Ptáček pak připravil výstavu fotografky Aleny Kotzmannové a Václav Janoščík představí nový projekt Niky Kupyrové. Výstavy můžete navštívit do 12. ledna 2019.

V galerii OFF/FORMAT připravili kurátoři Ondřej Navrátil a Petr Kovář skupinovou výstavu s názvem Vypůjčená krajina. Podle slov Ondřeje Navrátila je tento projekt věnován tématu krajiny a na výstavě se střetávají různé pohledy a přístupy k tomuto tématu. Jde o kurátorský koncept této dvojice popisující jejich konkrétní prožitek, k jehož popisu si „vypůjčili“ vybraná díla. Nalezneme zde různá média, malbu, sochy, objekty i projekce. K účasti byla vyzvána pětice autorů: Pavel Jestřáb, Tomáš Kajánek, Denisa Krausová, Matěj Smetana a Michal Šmeral. Výstava potrvá do 30. října.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307