Na výstavy zve Pavla Kosař

Brněnský galerijní život se jen pozvolna vrací do zajetých kolejí. Vzhledem k tomu, že galerie byly uzavřeny, výstavy zrušeny či přerušeny, řada institucí musela výstavní plán úplně přehodnotit.

Ti, co nestihli výstavu Martina Zeta v brněnském Domě umění, to mohou ještě napravit. Výstava byla prodloužena téměř do poloviny prázdnin. Instalace zahrnuje i příklady procesu sochařské práce na plastice určené pro veřejný prostor. Výstava vypráví také příběh sochařské rodiny — Martin Zet v zobecněné podobě ukazuje rovinu vztahu se svým otcem.

Na celé léto se na hradě Špilberk otevřela posunutá výstava Jiřího Bieleckého. Bieleckého práce zde budou ukázány v dialogu s dalšími umělci (Dalibor Chatrný, Jan Wojnar, Jiří Hilmar a Stanislav Kolíbal). Hlavní prostor výstavy je věnován nejtypičtějším projevům Bieleckého tvorby – tzv. gravitabilům. Objekty zavěšené v prostoru se staly určující pro vymezení samotného tématu výstavy. Autor je vytvářel prořezáváním základních forem do papíru a později i do umělohmotné folie, které zavěšoval do volného prostoru. Tyto nehmotné, jakoby vzduchem naplněné formy se při pohybu kolemjdoucích návštěvníků lehce rozpohybují a rozehrávají hru stínů na stěnách i podlaze. V Etcetera Gallery jsme museli předčasně ukončit výstavu Mileny Dopitové a Natalie Perkof, kterou přes léto znovu otevřeme. Momentálně zde probíhá aukční výstava Etcetera 10, což je pro milovníky umění příležitostí zhlédnout díla mnoha autorů a všemožných stylů na jednom místě. S touto instalací se poté přesouváme do pražské Galerie u Betlémské kaple, kde výstavu zakončíme 6. června večerní aukcí.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307