Na výstavy zve Šárka Motalová

Tak nás opět zavřeli, vzdychli si mnozí divadelníci, galeristé, muzejníci a vůbec lidé pracující v kulturní branži v polovině prosince. Tak já opět propásnu výstavu Moravského zemského muzea Ondřej Sekora: Mravenčí a jiné práce, vzdychla jsem si.

Foto: Vlněná elegance první republiky

Nic na tom nemění, že ji muzeum otevřelo závěrem roku 2019, končí letošního 3. ledna a těžko můžu čekat, že ji opět prodlouží. A nelze vše svádět na koronavirus a pandemii. Musím, jak se to na přechodu starého roku do nového dělává, jít trochu do sebe. Je to i tím, že často nechávám tyto záležitosti na poslední chvíli. Říkám si, aspoň se mám dlouho na co těšit a radost je přece důležitou složkou života…

A tak jakmile to bude možné a okolnosti nám dovolí kochat se krásou umění a života vůbec, v první řadě zajedu do Muzea ve Šlapanicích. Nemůžu si nechat ujít výstavu sběratelských panenek z kolekce manželů Pecháčkových z Muzea hraček v Rychnově nad Kněžnou. Do konce února jsou k vidění ve šlapanickém muzeu historické panenky porcelánové, voskové, budoárové z 20.–30. let minulého století a jiné. Pak své kroky nasměruju do MZM na výstavu Tváří v tvář – Aristokratický portrét v baroku. Abych si prohlédla významné dějinné osobnosti a hlavně dokonalost tohoto umění.

Dále se stavím na Špilberku na výstavu s názvem Ilustrace. Představuje kresby Gustava Kruma, ilustrátora dobrodružné literatury. A ještě se na prahu jara vrátím opět do MZM, konkrétně do expozice Fauna Moravy. Ve vitrínách na bidýlkách tam sedí drobné i méně drobné ptactvo. Nelítají, nehýbou se, tak si je může každý dokonale prohlédnout. V přírodě se to nepovede. A když zmáčknete příslušný knoflík, uslyšíte i zpěv vybraného opeřence.

A protože je život změna a patří do něj jak umění, tak technika, která pomáhá právě toto umění vytvářet, vrátím se do Technického muzea v Brně, kde kromě stálých expozic čekají na návštěvníky roboty různých velikostí a různých dovedností (ROBOT2020) a taky výstava Vlněná elegance první republiky, kde je možné seznámit se s tvorbou vlněných látek od návrhu po realizaci i s ukázkami tkanin a oděvů.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307