Na výstavy zve Terezie Petišková

Osmého března se v Domě umění na Malinovského náměstí otevřou tři výstavy. V Galerii J. Krále představí svou instalaci fotografií Robert V. Novák, kterého veřejnost zná spíše jako grafika.

Cesta. Robert V. Novák

V Procházkově síni vytvoří architektonické experimentální objekty Svatopluk Sládeček a David Kraus ve spolupráci s kurátorem R. Koryčánkem. V hlavních sálech prvního patra pak vznikne zvláštní instalace Milana Housera. Ústřední prací Houserovy výstavy je velkorysá site specific instalace s názvem Barvometrie – mohutný blok červených vertikálních „nití“ vedoucích od světlíku po podlahu, pravidelný rastr tenkých barevných stalaktitů, vyrostlých díky přirozenému stékání barviva a laku s využitím momentu gravitace jako výtvarného prostředku. K zhmotnění ústřední části instalace bylo třeba najít a pronajmout technickou halu, kde by za pomoci pohyblivé plošiny bylo možné z desetimetrové výšky realizovat časově náročný proces pomalého nalévání barvy a postupného přibývání „krápníků“.

Po 3 měsících tak konečně vznikl mohutný, 8 metrů vysoký vodopád barvy pro centrální část expozice, komprimovaný do jasného řádu – pravidelného rytmu více než 1 800 „barvostalaktitů“. Jedná se o metaforické měření prostoru pomocí barvy, totální obsazení prostoru malbou. Zároveň je to však i měření naší kulturní citlivosti: Co je ještě malba? Je možné ji redukovat na základní gesto? Existuje malba bez spojitosti s plochou?
Doufám, že pro naše návštěvníky bude trojice výstav silným zážitkem.

Terezie Petišková
ředitelka Domu umění

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307