NA VÝSTAVY ZVE TEREZIE PETIŠKOVÁ

V Domě umění na Malinovského náměstí otevřeme v polovině června výstavu výrazných uměleckých osobností, často světového významu, která nese název Artspace Germany. Kurátorka Ursula Zeller ji připravila ve spolupráci s Institutem pro zahraniční vztahy ve Stuttgartu (IFA) a výstava putovala po světových metropolích, od Tokia po Ankaru.

NA VÝSTAVY ZVE TEREZIE PETIŠKOVÁ

Od 12. června ji budete moct vidět také v Brně. „Art Space Germany“ je zde představen jako rozmanitá kulturní platforma, kterou spojuje transkulturní jednota. V Brně ji bude reprezentovat třináct umělců, jenž se rozhodli v některé fázi svého života opustit rodnou zemi a usídlit se v Německu. Nejslavnější z nich jsou zřejmě Nam June Paik, Tony Cragg nebo Joseph Kosuth, kteří patří k první vlně poválečných imigrantů do Německa a výrazně se podíleli na proměně zdejšího kulturního klimatu. Dnes jsou jejich tvůrčí podněty vnímány jako přirozená součást místní scény. Výstavu Artspace Germany tak lze chápat také jako zprávu o evropské integraci a globálním propojení světa, které přináší nové výzvy ke zprostředkování národních kultur. Součástí výstavy bude prezentace videa se synchronním záznamem rozhovorů s korejskými dvojčaty, jehož autorkou je Candice Breitz, původem jihoafrická autorka žijící v Berlíně. Kromě jmenovaných se na výstavě představí: Armando, Marianne Eigenheer, Ayse Erkmen, Christine Hill, Magdalena Jetelová, Per Kirkeby, Marie-Jo Lafontaine, Giuseppe Spagnulo a Herman de Vries.

Mimořádně svěží a vyrovnanou kvalitu vykazují poslední dobou výstavy soukromé galerie OFF/FORMAT. Od 23. května do 27. června se zde představí mladý ostravský malíř Vojta Kovařík. Umělec překvapí spontánností a výtvarností, s jakou je schopen se malířsky vyjadřovat. Jeho velkoformátové obrazy rozporuplných lidských bytostí zdůrazňují přebujelou tělesnost. Mytičnost se v nich potkává s popkulturou v expresivním stylizovaném rukopisu. Cyklus maleb nazval umělec Armagedon.

S brněnskou Fakultou výtvarných umění je bezprostředně spjat Jan Nálevka, studoval zde v devadesátých letech. Nyní se do Brna vrací s výstavou A teď konečně obraťme list, kterou vytvořil pro FAIT GALLERY. Bude jistě zajímavé seznámit se s rozsáhlým okruhem jeho kresebných sérií, které vytvořil v posledních deseti letech a ve kterých vycházel z různých parametrů obyčejných papírů formátu A4.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307