Ne, raději knihu

TIC BRNO oslavil 100 let od vzniku republiky vydáním dvou tištěných průvodců Brnem. Publikace osloví především ty, kteří rádi objevují nové souvislosti a neuspokojí je klasické turistické bedekry. Ta pro dospělé představuje brněnské fenomény očima současníků a osobností první republiky. Průvodce určený dětem je zase plný půvabných ilustrací a příběhů.

TIC BRNO prezentuje Brno jako živé a duchem mladé město s bohatou kulturní nabídkou a unikátní architekturou. A tomu odpovídají i publikace, které vydává. K mání jsou i v e-shopu.

V publikaci TO JE BRNO po sto letech 1918–2018 najdete názory a vize vždy devíti brněnských spisovatelů, intelektuálů, architektů, umělců, kavárníků, vědců a představitelů nejvýznamnějších značek. Přítomnost je v ní pro srovnání doplněna vždy devíti příklady obdobných osobností a fenoménů z časů první republiky.

Setkání s lidmi a fenomény obecně známými, ale i s těmi, jenž šíří slávu města spíše v zahraničí a zdejším občanům byly dosud skryty, budou jistě pro mimobrněnské čtenáře inspirací k návštěvě a pro Brňany dalším zdrojem hrdosti na své město. Frčíme Brnem provádí děti a jejich pra/rodiče městem po čtyřech fiktivních cestách, na kterých potkají významné brněnské osobnosti a poznají nejvýznamnější pamětihodnosti. Procházky Brnem první republiky s Helenkou, Jaruškou, Theodorem a Hugem doplňují originální ilustrace Venduly Chalánkové, Barbory Strakové, Pavla Matysky, Jana Šrámka a Veroniky Vlkové.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307