Nechte se nakazit živou kulturou

Tento článek píšu den poté, co většina divadel v České republice rozsvítila majáky české kultury, a podpořila tak iniciativu #kulturunezastavis. To znamená v době, kdy je zakázáno hrát nebo zpívat. Doufám, že číst ho budete v lepších časech!

V letošní sezóně se Provázek výběrem svých titulů snaží reagovat i na pandemickou krizi, jež otřásla světem. Foto: Ivo Dvořák

Tento tip je zároveň prosbou – podpořte svou účastí v těžkých a nejistých časech brněnské divadelní scény. Neberme si radost z tvorby a přítomného okamžiku. Radost ze setkání. Radost z nenahraditelného vztahu mezi umělcem a divákem. Protože to je to, co nám dává svobodu, nutí nás tvořit. Radost z bytí tady a teď. Vždyť právě divadlo a živá kultura nám umožňují klást si otázky, přemýšlet, přehodnocovat, inspirovat se, nechat se unášet a zbavovat se banality vlastních tužeb. Divadlo nám také dává možnost ocitnout se ve zdravém světě, ve světě otázek a odpovědí, ve světě lásky, lidských vztahů a jejich nejrůznějších osudů, ve světě hudby, tance, kde můžeme prožívat nejrůznější situace a emoce v kontrolovaných formách. Ve světě, kde můžeme zapomínat i nalézat. Stačí si vybrat.

Rád bych vás pozval na svou domovskou scénu do Divadla Husa na provázku, které se výběrem svých titulů v letošní sezóně snaží reagovat i na pandemickou krizi, jež otřásla světem. V nové inscenaci Raději zešílet v divočině v režii umělecké šéfky Anny Davidové se spolu můžeme zamýšlet nad samotou i vlastní existencí ve společenském systému. A krom nové premiéry bych v listopadové nabídce Provázku doporučil úplně všechno!

Pestrý program nabízí také Národní divadlo Brno, z něhož bych vypíchl kabaretní komedii Strach jíst duši, která pohádkovým způsobem pojednává mimo jiné o strachu z neznáma. Dalším představením pro vás může být monodrama Marie Durnové s názvem Stěhování duší, to bych sám rád viděl. V BuranTeatru si můžete smíchem prodloužit život při mých oblíbených japonských fraškách divadla Kjogen. K pozornosti také doporučuju listopadovou premiéru inscenace Moby Dick v režii Rastislava Balleka v HaDivadle. Milujete-li hudební divadlo, navštivte MdB. Podporu a pozornost si rozhodně zaslouží také absolventi herectví ve Studiu Marta a jejich autorská inscenace Hády. Ať vás při listopadovém výběru naviguje váš vlastní maják vkusu a tužeb!

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307