Noční život v Kině Art a Galerii TIC

Devatenáctého května se neoplatí jít vůbec spát. Proč? Brněnská muzejní noc nabízí pestrý program a v Galerii TIC bude možné zažít výstavy zaměřené na film, text a apokalypsu – Začátek je také konec, Measuring Earth a Záře, ale i mnoho jiného.

Noční život v Kině Art a Galerii TIC

Speciálně bude zpřístupněna prezentace diplomové práce studenta Fakulty výtvarných umění VUT Martina Koniara, která pod názvem Uroborus pojednává o vzniku a zániku všeho živého. V Kině Art bude možné vidět performance, různé podoby toho, jak se ztvárňují ve filmu umělci, včetně těch parodických, a dnes už unikátní a strhující promítání z 16mm filmového pásu od experimentálního filmaře Martina Ježka.

Strukturální film Křížová cesta pojednává o obětování se a oběti očima věřícího křesťana. Díky audiovizuální performanci Petra Krátkého a Viktora Takáče Medium Manifestation se můžeme stát i fyzickou součástí projekční situace, kdy každý z nás bude tvořit nepostradatelný článek jednoho celku. Tma od sebe světlo odděluje, přesto je zde spíše scelujícím prvkem. Košický umělec Kanrec Sakul rozšíří svou instalaci Záře o performanci, na které může kdokoliv participovat.

V návaznosti na výstavu Začátek je také konec, která reprezentuje různé formy pohyb Artlivého obrazu, budou mít návštěvníci možnost vyrobit si různé filmové hračky. Kdo bude mít všeho dost, toho čeká příjemný chill-out na dvorku. Těšíme se na vás.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307