Nová divadelní sezóna přináší nádech svobody

Zářijové dny ohlašují kromě konce léta také stále trochu nejistou divadelní sezónu. Doufáme, že v následujících dnech a měsících se opět zvednou opony a diváci zaplní hlediště. Ansámbly, které mohly v době lockdownu hrát tak akorát pro sebe, již netrpělivě vyhlíží návrat před milované publikum.

Inscenace Raději zešílet v divočině, premiéra 10. září. Foto: Divadlo Husa na provázku

Možnost kulturního a společenského zážitku přináší tolik potřebný nádech svobody. Brněnská divadla chystají řadu zajímavých inscenací, koncertů a doprovodných akcí. Svými počiny tak reflektují nejen dobu pandemie a člověka v ní, ale třeba také plíživě přítomnou změnu klimatu nebo stále více se skloňující téma identity lidského těla. Centrum experimentálního divadla, které pod sebou sdružuje Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo a Terén, nabízí v prvním školním měsíci intenzivní a rozmanitý program.

Divadlo Husa na provázku navazuje na sezónu minulou a chystá dvojsezónu s ponechaným názvem Brave new man. Od 10. do 13. září na diváky čekají inscenace nazkoušené „do šuplíku“ssssss během covidu, ale také bohatý doprovodný program. Sdílená přítomnost pro reflexi nedávné minulosti. Víkend zahájí premiéra inscenace Raději zešílet v divočině. Režisérka Anna Davidová společně s dramaturgem Martinem Sládečkem zpracovali knihy rozhovorů Aleše Palána s lidmi, kteří se rozhodli k životu v přírodě mimo civilizaci. HaDivadlo otevře novou sezónu 7. září premiérou scénické eseje Moby Dick s podtitutem Jak nalézt řád v chaosu. Jedná se o audiovizuální spektrum obrazů z motivů plavby, lovu, smrti, trupu a industriální éry. Následně scéna z Alfa pasáže naváže sérií tří představení (10. 9., 14. 9. a 16. 9.) věnovaných všem, kteří se aktivně podíleli na překonání pandemie. Lidé z „první linie“ mají vstupenky za symbolickou cenu. Dramaturgická a produkční platforma Terén, jež nastoupila na místo Divadla U stolu, celoročně produkuje konceptuálně divadelní a hraniční umělecké projekty. Od 4. do 12. září se mohou zájemci v rámci třetí části výstavní série Spooky Butt zaměřit na aspekt tělesnosti a s ním spojené hrůzy. Zkoumání bude podrobena nikoli sociálnost tvořena jedinci, nýbrž společenství, které jedince vytváří. Divadelní novinky nabízí také Národní divadlo Brno, které 7. září v Mahenově divadle uvede premiéru Čechovova Racka, neumírající klasiky groteskně absurdního charakteru.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307