Novoroční koncert nepohřbil všechny klavírní koncerty

Novoroční koncerty Filharmonie Brno už tradičně vzbuzují značný posluchačský zájem. Nejinak tomu bylo i tentokrát: Janáčkovo divadlo bylo opět vyprodáno.

V čele brněnských filharmoniků stanul brněnský rodák Jakub Hrůša (1981), sólistou byl znamenitý pianista Ivo Kahánek (1979), který vloni 15.listopadu ve Smetanově síni v Praze s Berlínskými filharmoniky za řízení jejich šéfdirigenta sira Simona Rattlea hrál sólový part Koncertu pro klavír a orchestr č.4 „Inkantace“ Bohuslava Martinů.

Novoroční interpreti se těšili zvučnému renomé, nemenším magnetem byl však i program sám, který stavěl na populárních efektních partiturách. Před prvými tóny de Fallova baletu Třírohý klobouk, který byl připomenut dvěma suitami, předstoupila před publikum ředitelka Filharmonie Brno dr. Marie Kučerová, aby se krátce ohlédla za uplynulým rokem a nastínila vizi roku letošního. Nový brněnský primátor ing. Petr Vokřál si auditorium získal především slibem, že v letošním roce už konečně musí dojít ke konkrétnímu posunu v přípravě výstavby nového brněnského koncertního sálu. Oba řečníci samozřejmě také posluchačům popřáli vše nejlepší v tomto roce. Koncert v přímém přenosu vysílal Český rozhlas 3-Vltava. O jeho průběhu více na stránkách Přílohy.
  


Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307