O Lughnasadu – keltském svátku sklizně a chleba

2. 8. 2014
hrad Veveří

Oslavy keltského Lughnasadu začínaly 1. 8. a trvaly několik dní. Byl to svátek oslavující úspěšnou sklizeň, vyjádření vděčnosti bohům zodpovědným za ochranu kmene a za úrodu.

O Lughnasadu – keltském svátku sklizně a chleba

Během oslav se uzavíraly sňatky, pořádaly veselice, soutěže či sportovní klání, na počest nejznámějšího a nejoblíbenějšího keltského boha Lugha. Byl bohem moudrosti a umění, patron řemeslníků i válečníků, mocný kouzelník nadaný neobyčejnými schopnostmi a vůbec jeden z „nejuniverzálnějších“ keltských bohů.

Vám (a nejen vám), kterým v žilách koluje divoká keltská krev a v hrudi tluče romantické srdce, je určen tradiční věhlasný festival Lughnasad, pořádaný CK a KČT Kudrna, který bude opět zasazen do nitra hradu Veveří. Vše vypukne 2. 8. a zahrají vám Claymore – řízný galský rock, La Quadrilla – irské a skotské tance (a jejich výuka), bubnové jammování, Pavlína Jíšová,  Asonance – irské a skotské balady, Bran – bretaňská lidová hudba, Shannon – tradiční irská muzika, Gwalarn – folklor i rock ovlivněný Bretaní. Uvidíte budování keltské vesničky. Vyzkoušíte si dávné keltské žití včetně řemesel, věštění, magie či rituálního malování na tělo. Stanete se svědky obřadu s druidy, kněžkami a ohněm i šílené jezdecké show. Více na www.kudrna.cz/lughnasad.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307