O Lughnasadu – keltském svátku sklizně a chleba

1. 8. 2015
hrad Veveří

Těm z vás (a nejen vám), kterým v žilách koluje divoká keltská krev a v hrudi tluče romantické srdce, je určen tradiční věhlasný festival Lughnasad, pořádaný cestovní kanceláří a KČT Kudrna. I letos bude opět zasazen do nitra hradu Veveří.

O Lughnasadu – keltském svátku sklizně a chleba

Vše vypukne 1. 8. dopoledne a potrvá až do hluboké noci. Dorazíte-li v sobotu hned ráno, můžete se projít Podkomorskými lesy, kde pro vás bude připravena patnáctikilometrová trasa krajem „Pohádky máje“, kolem Ríšovy a Helenčiny studánky. Zahrají vám Jaroslav Samson Lenk, Poutníci, Kelt Gras Band, Roc´Hann, Asonance, Vintage Wine a další. Vyzkoušíte si dávné keltské žití včetně řemesel, věštění, magie či rituálního malování na tělo. Stanete se svědky obřadu s druidy, kněžkami a ohněm i šílené jezdecké šou.

Oslavy keltského Lughnasadu začínaly 1.7. a trvaly několik dní. Byl to svátek oslavující úspěšnou sklizeň, vyjádření vděčnosti bohům zodpovědným za ochranu kmene a za úrodu. Během oslav se uzavíraly sňatky, pořádaly veselice, soutěže či sportovní klání, na počest nejznámějšího a nejoblíbenějšího keltského boha Lugha. Byl bohem moudrosti a umění, patron řemeslníků i válečníků, mocný kouzelník nadaný neobyčejnými schopnostmi a vůbec jeden z „nejuniverzálnějších“ keltských bohů.

www.kudrna.cz/lughnasad

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307