O víkendu na procházku

Je tady září. Dětem končí prázdniny, rodičům začínají. Přes týden se chodí do školy a do práce, ale co o víkendu? Přece na procházky s TIC BRNO! V září vás zavedou do Brna, které již neexistuje, poznáte kupecké fígle, brněnské vily, zjistíte, kde stávaly hradby, projdete se pivovarem nebo Brnem Židů a Romů.

O víkendu na procházku

Na prohlídce Zaniklé Brno se budete 2. září pohybovat uvnitř bývalých městských hradeb a pokusíte si tato známá místa představit v podobě, v jaké je vídali naši předkové v dobách dávno či poměrně nedávno minulých. Již tradiční a oblíbená procházka vás 8. září provede Po stopách brněnských pivovarů a naopak novinkou je Příběh trhovkyně, který vás 16. září zavede na fungující i zaniklá brněnská tržiště.

To je také Brno – na prohlídce Brna Židů a Romů se 16. září seznámíte s historií a tradicemi, kulturou a zvyky dvou komunit, které patřily a patří k tváři Brna. Následovat bude vycházka po něčem, co už prý téměř 150 let neexistuje. Pokud se jí rozhodnete 22. září zúčastnit, zjistíte ale, že to s tou neexistencí brněnských hradeb není tak docela pravda. Dozvíte se, že jejich nepatrné zbytky se dochovaly do dnešních dnů, a hlavně uvidíte, jakým způsobem městské hradby ovlivnily vzhled současného Brna. No a poslední zářijová procházka vám 29. září představí Vily v Žabovřeskách.

Všechny prohlídky trvají přibližně dvě hodiny, není-li uvedeno jinak, a věnovat se vám budou zkušení průvodci TIC BRNO. Vstupenky doporučujeme zakoupit v předprodeji, neboť kapacita je omezena.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307