OCHUTNEJTE SVĚT A ZAPIJTE HO PIVEM

I když nejsem z Brna, jezdím do tohoto města velmi ráda a často. Nejraději trávím svůj čas v centru, buď s přáteli nebo s rodinou. Velký výběr restaurací je to, co mě sem táhne nejvíce. Miluji jídlo, víno a pivo, a proto vyhledávám i takové akce, které s nimi souvisí.

OCHUTNEJTE SVĚT A ZAPIJTE HO PIVEM

Nejvíc se v letošním roce těším na Pivní festival Brno. Tato akce má již desetiletou tradici a koná se na náměstí Svobody, letos poprvé i v jarním termínu 24.–27. dubna, což určitě ocení studenti vysokých škol, kterých v době srpnového termínu není v Brně tolik.

Kromě velkého výběru pivních speciálů – českých, slovenských nebo i polských, si vždycky pochutnám i na jídle. Vybere si určitě každý. Akce jde totiž s dobou, a tak vedle tradičních pokrmů, které táhnou, jako např. bramboráky či langoše, si můžete pochutnat třeba na polském megachlebu, hamburgerech, burritu, kolínku v housce, grilovaném vepřovém žebru nebo rumunském pastrami. K mání je tu spousta slaných i sladkých dobrot. Co oceňuji na připravovaném ročníku nejvíce, je novinka, že se bude pivo čepovat do sklenic. Návštěvník si sklenici koupí u jakéhokoliv prodejce piva a pak už jen ochutnává pivní speciály dle libosti. Před Pivním festivalem Brno se na Svoboďáku konají tradiční Velikonoční slavnosti. Akce trvá 10 dní, a i když zrovna v tomto termínu mám v plánu navštívit spoustu jiných míst, toto nevynechám. Velikonoce jako svátek celkově moc nemusím, asi jako každá ženská. Ale miluji mít hezky vyzdobený byt a na této akci je spousta řemeslníků s výrobky s velikonoční tematikou. Nezapomenu ani na zelené pivo, které k zelenému čtvrtku patří. Nenechám si ujít ani čtvrtý ročník festivalu Ochutnej svět. Loni jsem jej navštívila poprvé a musím říct, že tolik jídla z různých koutů světa, co jsem ochutnala za jeden den, jsem nikdy předtím nejedla. Posledního dubna se v jednotlivých městských částech Brna koná pálení čarodějnic. Akce je pro celé rodiny a děti se obvykle nejvíce těší na první opečený špekáček na ohni. Dospělí na venkovní pivko.

Hned 1. května se chystám do Björnsonova sadu, kde se chystá Láskyplné ovínění 2019. Mám ráda akce, kam si můžu vzít piknikovou deku a celý den s rodinou či přáteli jen tak lenošit se sklenkou výborného vína.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307