Odhalte s průvodci největší brněnská tajemství

Ukázat Brno tak, aby ho místní i turisté milovali, je cílem tradičních i nových komentovaných procházek – city tours. Turistům, ale i zvídavým Brňanům zprostředkují zkušení průvodci často netradiční pohled na město, jeho zákoutí, památky, události i osobnosti. Vše navíc zasadí do historických souvislostí.

City tours

Představení bývalých luxusních rezidenčních čtvrtí Pisárky a Lužánky. Imaginární procházky po místech, která už více než 100 let neexistují, po stopách moravských Lucemburků, okolo brněnských soch a domovních znamení, nebo baroko z netradiční perspektivy rozkvětu umění a společenského života v Brně. To je jen zlomek z rozšířené nabídky city tours v Brně, které letos proběhnou. Nyní je v plném proudu jarní cyklus, jež nabízí prohlídky v českém i v anglickém jazyce.

Slovy Miroslava Horníčka „Dobrý den, socho“ budou při procházce s průvodkyní Ivankou Augustovou Hrnem sošným Brnem pozdravena ta nejzajímavější sochařská díla v Brně. Odborník na slovo vzatý, ředitel Archaia Brno David Merta, si pak pro všechny zájemce o nejstarší historii Brna připravil dvouhodinovou procházku ulicemi, v rámci které prozradí, jak a kde se město zrodilo. „Brno má co nabídnout a pro city tours jsme se snažili vybrat to nejlepší. Procházky jsou určeny pro turisty, ale také pro Brňany, kteří mají rádi své město a chtějí se o něm dozvědět něco nového,“ říká vedoucí Městské destinační agentury Petra Kovářová.
Vstupenky na city tours je možné koupit na čtyřech místech v Turistickém informačním centru a nově je lze také objednat z pohodlí domova prostřednictvím online prodeje. Vstupné je 100 korun pro dospělého a 50 korun pro děti od 6 let, studenty, seniory a ZTP.

Podrobný program jednotlivých procházek najdete na stránce City tours.

Přehled city tours na jaře:

Úterý 3. 5.–  Náměstí 28. října
Sobota 7. 5. – Dvory, dvorky, nádvoří
Sobota 14. 5. – Domovní znamení a pamětní desky
Neděle 15. 5. – Hrnem sošným Brnem
Sobota 21. 5. – Zajímavosti z Tuřan
Neděle 22. 5. – Brněnské baroko
Sobota 28. 5. – Ústřední hřbitov
Sobota 28. 5. – Swedish Siege of Brno 1645 – v aj
Sobota 4. 6. – Brněnské opevnění
Sobota 11. 6. – Počátky města Brna
So 18. 6. – Functionalism in the City Centre – v aj

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307