Odvážné třicáté Folkové prázdniny

25. 7. – 1. 8. 2015
Náměšť nad Oslavou

Mezinárodně respektovaná hudební přehlídka přivítá v nádherném prostředí renesančního zámku opět řadu výjimečných a v České republice poprvé vystupujících umělců z celého světa.

Odvážné třicáté Folkové prázdniny

Program oblíbeného festivalu opět zahrnuje to nejzajímavější z oblasti world music, moderního jazzu, alternativního rocku a folku. Důležitou součástí festivalu nadále zůstává moravská tradiční hudba a domácí písničkářská scéna. „Odvaha je téma pro hudbu, texty písní, interprety, ale také pro dramaturgii a samotný festival. V hudbě je odvaha často spojována s novátorstvím a originalitou. Odvaha dramaturga znamená mimo jiné nevsázet jen na jistotu z pohledu návštěvnosti, ale také nabídnout publiku příležitost objevovat neznámou hudbu, jakou předtím ještě neslyšelo,“ vysvětluje letošní téma dramaturg festivalu Michal Schmidt. A k zahajovacímu slavnostnímu koncertu dodává: „Sedmička bravurních zpívajících dechařů z dolnorakouského města Kremže je docela jiná dechovka, než na jakou jste zvyklí. Jejich vystoupení na významném festivalu v německém Rudolstadtu bylo natolik přesvědčivé, že jsme Federspiel pozvali do Náměště.“

Mimo spoustu jiných přijedou také dvě z nejlepších afrických kapel současnosti: Abavuki z jižní Afriky a BKO Quintet z Mali. Ze Slovenska přijedou hudební osobnosti jako Peter Lipa, Szidi Tobias a Marian Varga a z domácích se můžete těšit na Zrní, Ondřeje Havelku a jeho Melody Makers, Iván Gutiérreze & Maderu, Petra Linharta či Půljablkoň. Poprvé v České republice, poprvé na Folkových prázdninách. To budou skryté tance portugalského akordeonového kvartetu Danças Ocultas se skvělou brazilskou písničkářkou Dom La Nena, mistrovský izraelský hráč na kamanche Mark Eliyahu a nebo norský houslista Gjermund Larsen, co prý vypadá jako Bůh a hraje jako Ježíš. Poprvé v ČR vystoupí v Náměšti i britský písničkář Piers Faccini, připomínající něžnou bouři a pro dramaturga festivalu se jedná o jedno z nejvíce očekávaných vystoupení. Pozvání k oslavě jubilea Folkových prázdnin po letech opět přijal Glen Hansard.

Na Folkové prázdniny se tak vrací spontánní irský chlapík s otřískanou kytarou a hlasem od pánaboha. Leckomu je blízkost tak velké hudební modly nadevše. Pravidelní návštěvníci festivalu spíš ale ocení Hansardovy nehvězdné manýry a věrnost malému festivalu na Vysočině, slavícímu významné výročí. Folkové prázdniny nabídnou také oblíbený Divadelní den, rodinami s dětmi i dospělými hojně navštěvované výtvarné a hudební workshopy, celou řadu doprovodných akcí, výstav a happeningů, Open scénu, Oranžovou scénu, tradičně netradiční Noční koncerty a mnoho dalšího.

www.folkoveprazdniny.cz

 

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307