Open House Brno se blíží

Architektura je uměním, které výrazně ovlivňuje tvář světa, nelze se jí vyhnout, nelze ji nečíst, nevidět, neslyšet a necítit. Přesto je většina zajímavých architektonických objektů člověku nedostupná a vzbuzuje tak zvědavost, touhu poznat smysl jejich existence i zevnitř. Právě to má Open House za cíl nejen v Brně.

Open House Brno se blíží

Už 28 let probíhá festival téměř v padesátce měst a navštíví jej ročně až 2 miliony lidí. V Brně měl první ročník 8 tisíc a druhý téměř 20 tisíc návštěv. Právě zájem návštěvníků motivuje pořadatele, TIC BRNO a Spolek Kultura & Management hledat nová zajímavá místa. I vy se můžete stát součástí festivalu a přihlásit se na dobrovolnici@openhousebrno.cz.

Letošní pozornost věnuje festival mimo jiné průmyslovým objektům, technickým památkám a vzdělávání. Nejvzdálenější a zřejmě i nejstarší lokací bude Stará huť u Adamova, kterou otevře Technické muzeum spolu se svým řečkovickým depozitářem a těšanskou kovárnou. Festival otevře také edukační dílny architektury Lidské mraveniště a programy s technickou orientací, například pohled do světa lokomotiv na modelové parkové dráze Společnosti moravských parkových drah. Na Fakultě elektrotechniky VUT se budou metat blesky z Teslových generátorů a zapojí se i další brněnské univerzity (Masarykova a Mendelova) otevřením svých kampusů.

Nezapomeňte si na poslední víkend v dubnu připravit dobré boty a otevřít se městu tak, jako se město otevře vám.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307