Osmdesátky v Brně nabízí cestování časem

Na podzim oslavíme 30. výročí sametové revoluce. Už teď se ale můžeme ohlédnout a připomenout si, jak moc se Brno za tu dobu proměnilo. Kultovní místa, osobnosti, příběhy, gastronomie, popkultura. TIC BRNO připravil speciální retro turistickou nabídku, která přiblíží specifický brněnský životní styl 80. let. Zve na prohlídky Brna a nabízí normalizační řadu stylových suvenýrů.

Osmdesátky v Brně nabízí cestování časem

Pěšky se můžete projít městem hned po dvou osmdesátkových okruzích. První s názvem Zn. Bony s sebou se zaměřuje na dobovou gastronomii a osmdesátkovou každodennost. Provede vás po klíčových místech tehdejšího stravování, zavzpomínáte na bufety, jídelny a mléčné bary a neminete těch několik, které se dožily dneška. Připomenete si tehdejší nakupování, Prior, módu nebo také veksláky a Tuzex. Druhý, pojmenovaný Zn. Klíče s sebou, sleduje tematické linky propaganda, vize a zábava. Jde v něm především o umění a reklamu ve veřejném prostoru, oslavy prvního máje, nerealizované vize a disco.

Velký okruh městem projedete v historické Karose. Zn. Jízda retro Karosou vás proveze osmi zastávkami, mezi nimiž nemůže chybět např. Hotel Myslivna, sídliště Vinohrady, paddock Grand Prix v Bosonohách nebo tramvajový tunel pod Špilberkem s ústím na Pekařské.

Do dětství vás vrátí normalizační řada stylových suvenýrů. Vyberete si rybičku, autíčko Tatra 87 nebo Igráčka? V infocentrech TIC BRNO seženete i podpultovky jako hlavolamovou hru Logik (dnes s futuristickým názvem Code Breaking), notýsek s panem Vajíčkem a nesmrtelná céčka. Díky Pedru budete chutnat po tutti frutti a pokrýt se můžete roztodivným tetováním.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307