Památky vánočního Brna

Vánoce se v Brně neomezují jen na trhy. Jsou všude. Taky na vánočně vyzdobené věži Staré radnice, která je nejstarší světskou stavbou na území města Brna, ve vilách, jež jsou brněnskou chloubou, v podzemí, v němž se ukryjete před pozemským mumrajem. TIC BRNO připravil speciální adventní program, který slibuje zábavu i mimo trhy na náměstích.

Vánoční atmosféru v centru města a pohled na slavnostně nasvícené ulice si vychutnejte s nadhledem z věže Staré radnice. K vidění je v ní také nová expozice věnovaná architektu Antonu Pilgramovi. Ten mimo jiné navrhl a se svojí dílnou následně vytvořil jeden ze symbolů města – skvostný gotický portál Staré radnice se slavnými pokroucenými fiálami.

Nebo nasedněte do vyhřátého minibusu a vyjeďte si. Kdy? V sobotu a neděli. Kam? Za brněnskými vilami. Během dvouhodinové jízdy uvidíte dvacet míst, mimo jiné brněnské vily Löw-Beer, Stiassni a Jurkovičovu.

Adventní čas si také můžete zpříjemnit s profesionálními průvodci TIC BRNO a vydat se s nimi vánočně vyzdobeným městem. Na Toulkách adventním Brnem si prohlédnete zajímavosti v centru města a dozvíte se něco o adventu a příchodu vánočních tradic k nám. Na závěr prohlídky také zjistíte, proč každý rok stojí na náměstí Svobody nazdobený strom a že byl historicky vůbec první u nás. Na vánočně laděné procházce Brněnské betlémy si „jesličky“ nejen prohlédnete, ale také se dozvíte něco o jejich historii u nás a ve světě.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307