PerFEKTní elektrohrátky aneb co je zač ta elektřina

Pranostika „Březen – za kamna vlezem“ dává tušit, že tento měsíc úplně nepřeje outdoorovým aktivitám. Proto bych doporučení kam v Brně pro měsíc březen rád stočil k tématu objevování a vzdělávání, které je mi jako vysokoškolskému pedagogovi působícímu na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) VUT v Brně nejblíže.

PerFEKTní elektrohrátky aneb co je zač ta elektřina

Současný pokrok v technických vědách není samozřejmý. Uběhlo bezmála 220 let od objevu prvního použitelného zdroje stálého elektrického napětí – Voltova článku. To je 220 let historie elektřiny od prvních přenosů elektrických signálů po plně autonomní řídicí systémy v automobilech. Fascinující svět elektrotechniky denně poznávají naši studenti. Nezapomínáme však ani na širokou veřejnost a zejména na ty nejmenší, kteří mají z vlastních objevů největší radost. Po vzoru velkých vědeckých parků tak na fakultě vznikla interaktivní herna Elektrikárium, kterou najdete na adrese Technická 12.

Pokud tedy váháte, kam zajít s dětmi v pošmourných březnových dnech, jste srdečně zváni právě k nám do Elektrikária. Čeká na vás laserová harfa, můžete zjistit, kolik elektřiny jste schopni vyrobit pomocí rotopedu, jakou máte sílu v pažích nebo jak dobrý máte sluch či cit v ruce. Necháte ošálit svůj zrak při psaní zrcadlově otočeného textu nebo si vyzkoušíte své řidičské schopnosti při jízdě dálkově ovládaného vozítka pomocí tabletu. A kdyby vám to přece jen nestačilo, malý kousek to máte do Technického muzea, kde právě probíhá výstava Retrogaming No. 2, která mapuje historii výpočetní techniky a her od jejich počátků do 90. let 20. století. Takže vzhůru k březnovým perFEKTním objevům.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307