Po stopách bohyní z Žítkové

20. 5. 2017
Městské divadlo Brno

Vysoko v horách Moravských Kopanic žily od pradávna ženy obdařené léčivými a magickými schopnostmi. Tento rod přestál středověké čarodějnické procesy, útlak církve i nacismus, nebyl však tak silný, aby se ubránil devastující síle komunistického režimu.

Příběh žítkovských bohyní zpracovala spisovatelka Kateřina Tučková, od 20. května můžete v Brně vidět jeho divadelní adaptaci. Hlavní postavou románu je Dora Idesová, poslední z rodu žítkovských bohyní. Její teta Surmena, která Doru vychovávala, jí však své jedinečné schopnosti a znalosti předat nestihla, a tak je Dora k „povídačkám“ o mocných ženách z lesů v Bílých Karpatech spíše skeptická. Po ukončení studia etnografie se však Dora vydává po stopách tajemných osudů těchto žítkovských bohyní, aby o nich napsala vědeckou studii. A při svém bádání zjišťuje, že s nimi má nejspíš mnohem víc společného, než si původně myslela.

Žítkovské bohyně jsou, společně s titulem Vyhnání Gerty Schnirch, nejslavnějším dílem Kateřiny Tučkové. Kniha, která kombinuje historická fakta s fikcí, už byla přeložena do více než deseti jazyků a získala celou řadu prestižních ocenění - v roce 2012 Cenu Josefa Škvoreckého nebo Český bestseller.

(mgš)

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307