Pojďme slavit s festivalem Concentus Moraviae!

12. – 14. 6. 2015
Festa teatrale ve Slavkově u Brna

Zámek Slavkov–Austerlitz se od pátku 12. června do neděle 14. června stane dějištěm oslavy 20 let festivalu Concentus Moraviae. Oslava bude ozdobena výstavou historických květinových vazeb, připravených floristy historických objektů spravovaných Národním památkovým ústavem, které se během minulých dvou dekád do festivalu zapojily.

Pojďme slavit s festivalem Concentus Moraviae!

Vernisáž výstavy proběhne v sale terreně slavkovského zámku v pátek v 18 hodin a po celý následující víkend budou mít návštěvníci možnost projít si speciální prohlídkovou trasu, která bude historickými květinovými vazbami rámována.

Protože na slavnosti je třeba tančit, soubor Collegium Marianum pod vedením flétnistky Jany Semerádové připraví s okouzlující tanečnicí Gudrun Skamletz na sobotní večer do Historického sálu vystoupení nazvané „Forlana, benátská fiesta à la française“. Na ni navážou ohňové obrazy „Vivat Concentus Moraviae“ ohňostrůjců Theatrum pyroboli v zámeckém parku. Sobotní program uzavře zpěvák Marco Beasley svým intimním půlnočním vyprávěním v zámecké kapli.

Nedělní mše svatá ve farním kostele Vzkříšení Páně v 8.30 hodin získá slavnostní ráz díky hudebnímu doprovodu varhaníka Guida Moriniho. Studenti zpěvu i zájemci z řad veřejnosti se mohou těšit na mistrovskou dílnu Marca Beasleyho v zámecké kapli.
Jubilejní dvacátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu 13 měst Concentus Moraviae se uskuteční v období od 30. května do 25. června, více informací na www.pojdmeslavit.cz.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307